Sanıyoruz ortada epey enteresan bir durum var.

Şöyle. Gönlümüzün en afili generali, Disney’nin en harbi prensesi, Leia Organa’mız Carrie Fisher’ı kaybettik senenin başında. Carrie Fisher, malumunuz, geçen otuz yılın ardından tekrar onu meşhur eden rol için kamera karşısına geçmişti. Episode 7’de zaten görmüştük kendisini. Episode 8’de de olacağı planlanıyordu. Çekimler tamamlanmıştı. Yas süresi bittikten sonra, hepimizin aklına aynı soru geldi doğal olarak. Episode 9 ne olacaktı?

Carrie Fisher’ın vefatı tam Rogue One‘ın üstüne gelmese, herhalde bu kadar mesele olmazdı. Rogue One’da hem eski bir Star Wars efsanesi –Grand Moff Tarkin’i canlandıran Peter Cushing-, hem de bizzatihi Carrie Fisher’ın gençliği CGI yardımıyla baştan yaratıldığı için, hâliyle bu meseleyi takip eden soru çok basit bir biçimde: “Aynısını Episode 9’da da yapacaklar mı?” şeklinde oldu. Disney çok çabuk toplanıp, net bir şekilde koydu cevabı masaya: Hayır.

Tamam da… İşte nasıl hayır? Burada enteresan bir mevzu var. Geçtiğimiz günlerde Disney’nin CEO’su Bob Iger, bir okula konuşmaya gitti. E muhabbet de dönüp dolaşıp Star Wars: The Last Jedi‘a geldi. Oradan da zıplaya zıplaya Carrie Fisher‘a geçildi. Bob Iger orada net bir biçimde şunu söyledi:

Leia Organa 2

Bu geçtiğimiz sene bir trajediyle yüz yüze kaldık. Carrie Fisher’ı kaybettik Aralık ayında. Kendisi Episode 8 boyunca gözüküyor. Bu konuda söyleyebileceğim şey, kendisinin Episode 8’de olduğu ve bizim Episode 8’i onun vefatının ışığında değiştirmeyeceğimiz. Onun performansı, ki çok memnunuz, olduğu gibi duracak Episode 8’de.

Şimdi şöyle bir durumumuz var, ben bu beyanı okuyunca şundan başka bir şeyi aklıma getiremiyorum: Episode 8’de Leia ölüyor. Öyle olması gerek değil mi artık şu saatten sonra? Çünkü Episode 9’da herhangi bir biçimde Carrie Fisher’ı görmeyeceğimizi söylediler. Şimdi de Episode 8’i zırnık değiştirmeyeceklerini söylüyorlar. Burada iki artı ikiyi ekleyip, dörtten başka bir sonuca ulaşmamız mümkün mü? Bilmiyorum. Varsa sizin bir analiziniz, mutlaka yorumlara yazın.

Ama yok eğer gerçekten de Leia ölüyorsa Episode 8’de… İnanılmaz bir durum olur gerçekten, onu söylememiz lazım…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.