Galasını bu sonbahar Disney XD kanalında yapacak Star Wars Rebels‘ın ilk fragmanları hepimize hayırlı, uğurlu olsun. 30 ve 40 saniyelik iki teaser’dan söz ediyoruz, çok bir şey değil. Çoğunlukla da Windows’un eski uzay ekran koruyucusundan alınma arka plan üzerine uçan TIE Fighter’lar ve klasik Star Wars “pew pew” sesinden oluşmakta teaser’larımız. Yine de diziye ilk hareketli bakış fırsatımız oldular. Dizi olmuş mu, olacak mı, olmayacak gibi mi söylemek mümkün değil. Şimdilik sadece tek bir sorumuz var:

Şimdi bu diziyle beraber Force Unleashed yalan mı oldu? Starkiller’ın hikayesi, hesapta Rebellion’ın başlangıcını anlatıyordu ve sebebi Starkiller’a bizzat bağlıyordu. Hatta Rebellion’ın simgesi, Starkiller’ın aile sembolüydü. Disney şu sıralar neyin canon, neyin canon dışı olduğuna bir konseyle karar veriyor, eyvallah ama Force Unleashed Lucas’tan onayı almış bir projeydi, pek de yalan olur sanmıyorduk. Fakat bu teaser’lar çok net Rebellion’a bir orijin hikayesi vaat ediyorlar. O yüzden Disney’nin ilk dışarı attığı hikaye Force Unleashed oldu diyebilir miyiz şimdi?

Herhalde öyle gözüküyor. Her halükarda, lafı fazla uzattık. Buyrun Rebels’ın ilk iki fragmanına!

 

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.