Captain America ve Black Panther karakterlerini ikinci dünya savaşı sırasında geçecek bir macerada yöneteceğimiz Marvel oyunu için GDC konferansında yeni bir fragman yayınlandı. Ayrıca bu fragman sayesinde oyunun isminin Marvel 1943: Rise of Hydra olduğunu da öğrendik.

Uncharted serisinin yaratıcısı Amy Hennig’in başında bulunduğu Skydance New Media tarafından geliştirilen oyunda savaş sırasında yolları kesişen Captain America ve bildiğimiz Black Panther olan T’Challa’nın dedesi Azzuri’nin ilk önce klasik bir anlaşmazlık yaşayıp sonrasında da ortak bir düşmana karşı işbirliği yapmasını göreceğiz. Kime karşı peki? Fragmanda geçen “Üç tane süper asker var.” repliğinden tahmin edebildiğim kadarıyla ana düşman Red Skull olabilir. Tabii bu orijinal bir hikaye olacağı için belki de sürpriz bir karakter de koyabilirler. Oyuna dair ilginç noktalardan birisi ise sadece bu iki süper kahramanı değil biri Howling Commandos takımına dahil bir asker ile diğeri Wakanda casusu olan bir kadın karakteri de çeşitli bölümlerde yöneteceğimiz. Henüz net bir çıkış tarihi olmayan oyunu 2025 yılında bekliyoruz.

Captain America biraz soğuk geldi bana. MCU versiyonuna iyice alıştığımız için de olabilir tabii. Azzuri ise oldukça havalı. Fragman sinematik tarzda olduğu için oynanış adına bir şey demek pek mümkün değil ama güzel gözüküyor atmosfer. Amy Hennig ismi benim güvenimi en sağlamlaştıran nokta aslında. Kendisi tüm zamanların en sevdiğim oyun serisi olan Uncharted üçlemesi ile inanılmaz bir iş başarmıştı. O tür bir blockbuster oynanışını bu kahramanlara uyarlaması ne tür sonuçlar doğuracak çok merak ediyorum. İnşallah nihai oyun bizleri yine mutlu eder de bu kadının başında olduğu devam projeleri de görürüz.

Marvel 1943: Rise of Hydra sizi heyecanlandırdı mı? Captain America&Black Panther işbirliğini merak ediyor musunuz? Sizce bu iki karakter dışında da birilerini yönetmemiz doğru karar mı? Fikirlerinizi bize beklenmedik noktalardan yollayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.