Geekyapar takip eden herkese aşağı yukarı malumdur zaten, filmlerin ömürleri genel hatlarıyla şöyle gider: Önce bir dedikodu gelir, sonra biraz daha sağlam duyumlar alınır, resmi açıklama yapılır, başrol – yönetmen – senarist üçlüsü belli olur, sonra küçük rollere geçilir, çekimlere başlanır, ilk fragman düşer, sonlara doğru çıkan tanıtım videoları iyiden iyiye ipini koparır, film çıkar, konuşulur, vizyondan çıkar, unutulur, son olarak da DVD-Netflix-Blu-Ray dünyalarına uğrar.

İşte en nihayetinde, ilk fazlarda çok çok, ÇOK uzun süre vakit geçirdikten sonra Captain Marvel için küçük rollerin belli olması vakti geldi çattı. Marvel Cinematic Universe’in mutfağında epey bir süredir pişen, başrolünde Brie Larson‘ın boy göstereceği ve Marvel Cinematic Universe’in kadın başrollü ilk filmi olacak Captain Marvel’da oynayacağı iddia edilen aktör… Samuel L. Jackson.

02 Fury

Evet evet, farkındayım, çok da coşkulu bir haber değil bu. Neticede Jackson MCU’nun kadrolu oyuncusu, o yüzden kulağa biraz bayık geliyor bu durum. Ancak yine de enteresan birkaç detay var. Öncelikle, Jackson iki senedir çıkan hiçbir Marvel filminde rol almadı. Kendisini Infinity War‘da göreceğiz, ancak onun haricinde bir Marvel filminde yer bulması beklenmiyordu zira kontratı bitti adamın. Yani Captain Marvel’da oynayacaksa, kontratının biraz modifiye edilmesi gerekecek. Ki atla deve değil.

Esas enteresan olan şey ise filmde kaplayacağı alan. Carol Danvers ve Nick Fury çizgi romanlarda öyle süper müthiş panpa insanlar değiller. Ancak elbette askeri mazilerinden ötürü ortak birkaç şey paylaşan da iki karakter oldukları kesin. Film de ikisini kuvvetle muhtemel burada kesiştirecektir. Akla en yakın gelen ihtimal, Fury’nin flashback ya da orijin sahnelerinden bize selam vermesi. Ya o, ya da bir çeşit akıl hocası rolü üstlenebilir casus abimiz. Bakalım, sizin kafanızda ne teoriler var? Keyifli olur mu Fury + Danvers kombinasyonu? Yazın!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.