Bundan tam iki ay sonra, yani 8 Mart’ta, senenin ilk Marvel Studios filmi geliyor; unutmadık değil mi? Captain Marvel, MCU’nun en ama en güçlü karakteri olarak giriş yapacağı orijin filmi sayesinde, Infinity War ile sonlanacak olan fazın kapanışını şenlendirecek. Eh, bir de muhtemelen malum kurtarıcılarımızdan biri olacak. Thanos’larınızı saklayın!

Hazır çok az bir vakit kalmışken Marvel cephesinden son heyecanlandırma adımları da atılmaya devam ediyor tabii. Genel olarak önceki fragmanlarla benzerlik gösterse de yeni sahnelerin de olduğu yeni bir özel bakış geldi!

Skrull’ların biçim değiştirebilen varlıklar olduğunu bu sefer açık açık beyan eden fragmanda birtakım yeni sahneler var elbette. Jude Law ile Brie Larson’ı beraber daha fazla görme imkanımız oluyor mesela. Nick Fury ile Ajan Coulson’ın, “Bu kadın sadece bir başlangıç” temalı muhabbetleri, Carol’ın bir Skrull olmadığını kanıtlamak için elinden fırlattığı foton ışını falan derken bu sefer filmin amacını bilmeyen izleyiciye de biraz daha yedirmiş oluyorlar. Eh malum, Carol’ın da trende yaşlı teyze dövdüğü sahnede duyulan sözlerden anlaşılacağı üzerine bir çözüm olacak kendisi. Biçim değiştirmeyi nefes almak kadar kolay gerçekleştiren Skrull’ların tehdidi karşısında tek çare gibi.

Kree’lere Agents of SHIELD dizisinden alışık olduğumuz için 90’larda geçecek bu Captain Marvel orijin filminin günümüz Infinity War zaman çizgisine nasıl dahil olacağı konusunda sıkıntı yaşamayacağımıza eminiz. Zira Marvel, hiç sanmadığımız noktalardan bile bir şeyler çıkartarak her şeyi ta en başından ayarlamış olduğunu kanıtladığından beri bu konuda şüpheye düşmeyeceğimize neredeyse eminiz.

Bu özel bakış fragmanına dair fikirleriniz var mı bakalım geekler? Bakın mesela ben hemen söyleyeyim: Videonun sonunda “Kimliğinizi açık etmek de gizlenmenin bir parçası mı?” diyerek SHIELD logosunun bir şapka üzerinde yer almasıyla alay eden Carol ve buna karşılık “Dedi, lastikten kostüm diyen uzay askeri.” demesi benim favori kısmım oldu. Çünkü açık açık kendi filmleri ile dalga geçiyor stüdyo. Malum, ilk filmlerden bu yana Marvel’ın en ağır hayranlarının bile espri yaparak eğlendiği bir gerçeği var: Karakterlerin sürekli olarak taktıkları şapka ve güneş gözlüğü ile gizlenmeye çalışması. Mükemmel taktik, her seferinde işe yarıyor, Marvel’a güvenebiliriz!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.