Kozmik güçler, sıradışı ırklar, dünyadan kesitler, müthiş çizgi roman hikayesi… Arkadaşlar, sonunda Captain Marvel’ın ilk resmi fragmanı düştü! Küçük sevinç parçacıkları saçıp ortalıkta gökkuşağı kusarak dolaşmadan önce derin bir nefes alın, çünkü buna ihtiyacınız olacak.

Carol Danvers’a hayat verecek Brie Larson’ı ilk defa iş üstünde gördüğümüz malzememiz bu fragman oluyor farkındaysanız. Daha önceden yayınlanan promo fotoğrafları olsun, sızdırılmış görüntüler olsun; pek tatmin etmemişti sanırsak. Ancak şu fragmandan sonra inanın Captain Marvel filmi için heyecanlanmayacak geek yok diye düşünüyoruz!

Kree’ler, Skrull’lar, uzaylı istilaları, Mar-vell derken bu fragman, aslında üzerinde uzun uzun konuşulacak bir kesit bizler için. Söyleyecek çok şey var, ancak heyecanımıza yenik düşüp fragmanı birkaç defadan daha fazla izleme isteğimizden ötürü birazcık konuşamaz hale geldik doğrusu. Yine de dilimiz yettiğince konuşalım haydi:

Efektler daha fragmanda bile yeterince iyi gözüküyor; göz gıcıklayan herhangi bir şey yok şu ana kadar. Özellikle su altı sahneleri veya Carol’ın güçlerini kullandığı sekanslarda birazcık CGI belli olsa da, en ufak sıkıntıdan dolayı kriz yaşayan biri olarak o kadar da rahatsızlık duymadığım için mutluyum şu an. Ha üstelik gerek Nick Fury, gerek de Phil Coulson olarak tanıdık simalar filmde başarılı bir gençleştirme tekniği ile yer alıyor, o da tam puan. Anlaşılan Disney-Marvel, bu film için bütçenin ağzını hiç acımadan açmış; korkusuzca!

Marvel’ın eski sayılarını sıfırlayıp her karaktere yeniden başladığı 2012 yılları sırasında Carol Danvers’a yazmaya başladıkları Captain Marvel isimli çizgi roman serisine de uygun ve orijin hikayesine yaraşır tarzda görüntüler yer alıyor gibi. Miss Marvel olarak daha önceden tanıdığımız bir karakter olan Danvers’ın, Captain Marvel olma yolundaki hikayesini, gösterdikleri kadarıyla, güzel anlatacaklar sanki. Burada söylemezsem olmaz, özellikle de Carol’ın hayatı boyunca yaşadığı benzer olayların art arda sekanslar halinde sunulması çok hoşuma giden bir ayrıntı oldu. Yaşamında düştüğü her bir anı tek tek seçip bir araya getirmeleri güzel bir detay olmuş.

cats

Uzun süredir “tam anlamıyla orijin filmi olmayacak” söylentilerini doğrulasalar da, birtakım flashbackler sayesinde Carol’ın eski hayatına yönelik çok fazla bilgi edinebileceğiz. Yani karakter hakkında bilgisi olmayanlar da, kendisinin kim olduğu temelde öğrenmeden salondan ayrılmayacağa benziyor.

Bunların yanı sıra fragmandaki kostüm son derece başarılı duruyor. Promo fotoğrafındaki yapmacıklıktan çok uzak, daha üzerine oturmuş bir görüntü karşıladı bizleri, heyecanlıyız. Özelikle de Carol’ın başlığını da bizzat taktığı ve su altında geçen o sahne, heyecan-metre sınırlarımızı zorladı bir nebze. Hele de en sonunda tüm kozmik güçlerini, suratından ve bilimum her türlü hücresinden patlatarak etrafa saçan asabi ama süper güçlü bir Carol Danvers görüntüsü tek kelimeyle şa-ha-ne!

Fragman düşer düşmez ilk dakikaların heyecanıyla övmekten geri duramadık, ancak siz ne dersiniz merak ediyoruz. Sosyal medyada bağırın, çağırın, çığırın, etrafta gördüğünüz herkesi sarsın ve “CAPTAIN MARVEL’IN FRAGMANI GELDİ!” diye halay çekin. Ancak en önemlisi, ne düşündüğünüzü de bizlere iletmeyi sakın unutmayın, e mi?

Infinity War sonuçlanmaya gidedursun, MCU bu sıralar bizi heyecandan kudurtmak için elinden geleni yapacak; belli oldu.

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.