Geçtiğimiz yıl Kasım aylarında çıkan Hawkeye dizisini beğenip beğenmediğinizi bilemiyorum. Şahsen benim için oldukça keyifli bir diziydi. Tatlı bir yılbaşı dizisi olma özelliğini taşıyan Hawkeye; Kate Bishop, Yelena Belova ve Maya Lopez gibi birbirinden harika karakterlere sahipti. Fakat dizinin son bölümünde ortaya çıkan Kingpin, diğer bütün karakterleri gölgede bıraktı. Biz artık MCU’ya dâhil olan Kingpin ve Daredevil’ı bir daha ne zaman göreceğimizi merak ederken, yeni gelen haberler bizi sevindirdi. Vincent D’Onofrio ve Charlie Cox, Disney Plus’ın Echo dizisinde yer alacağı açıklandı!

Hawkeye dizisinde Echo karakterini gördüğümüz andan itibaren, “Acaba Daredevil ve Kingpin’i görür müyüz?” diye sormaya başladık. Zira Maya Lopez’in orijin hikâyesi, bu iki karakterle iç içe geçmiş bir şekilde ilerliyordu. Biz bu soruları daha fazla soramadan Hawkeye’ın sezon finalinde Kingpin ortaya çıkarak artık MCU içerisinde yer aldığını kanıtladı. Şimdi sadece Daredevil’ın ortaya çıkması kalmıştı ve son gelen bilgilerle birlikte onun da Echo dizisiyle birlikte MCU’ya dâhil olacağını öğrenmiş olduk. Fakat bu konuda duygularımız biraz karışık.

Aslına bakarsanız hepimiz Kingpin’i, Hawkeye dizisinde görmekten dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Fakat işte Kingpin’in, Netflix dizilerinden alışık olduğumuz hâlinden farklı bir şekilde portrelenmesi bizi bir hayli üzdü. Şimdi koskoca Daredevil’ın da bir yan karaktermiş gibi Echo dizisinde MCU’ya tanıtılacak olması biraz canımı sıkıyor. Sanırım hiçbir zaman Netflix’de izlediğimiz eski Daredevil ve Kingpin’i izlemeyeceğimizi artık kabullenmemiz gerekiyor.

Siz ne diyorsunuz Kinpin ile Daredevil’ın, Echo dizisinde birlikte görünecek olmasına sevgili dostlarım? Sizce MCU bu iki karakterin hakkını verebilecek mi? Yoksa Daredevil ve Kingpin’in, Netflix’de olduğu günleri mumla mı arayacağız? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.