Şimdi size, çok yakından tanıdığımız yeşil saçlı bir palyaço tarzında laflar etmek istemiyorum ama tüketimi bir alışkanlık haline getiren bir toplumda yaşıyoruz. Her ne kadar bunu sadece materyal bazlı düşünsek de artık günümüzde her şeyi inanılmaz bir hızda tüketmeyi alışkanlık haline getirdik. Önceden izlememizin birkaç ay sürdüğü diziler, artık sadece bir gecemizi alıyor. Bu tüketim çılgınlığı filmlerde ise farklı bir şekilde sonuçlanıyor. Bundan sadece birkaç yıl önce, otuz ya da kırk yıl önceki filmlerin yeniden çekilmesine gereksiz gözüyle bakarken, artık üzerinden sadece birkaç yıl geçen filmlerin yeniden çekilme haberlerini yapar olduk. Bu tüketim çılgınlığımız gözümü biraz korkutsa da daha fazla bu konuda dedebeylik yapmıyor ve hemen haberimizi veriyorum: Charlie’nin Çikolata Fabrikası üçüncü kez sinemaya geliyor. Hem de başrol olarak Tom Holland ya da Timothée Chalamet düşünülüyor!

Aslında Warner Bros., 2023 yılının Mart ayında çıkarmayı planladığı ve Charlie’nin Çikolata Fabrikası filminden önceki olayları konu olacak ve ana karakter Wonka üzerine yoğunlaşacak film için neredeyse beş yıldır bir çalışma yapıyordu. Bu yüzden bu çalışmaya sırf para için yapılmış, aceleye gelen bir karar gibi bakmak çok yanlış olur. Film çıktığında, filmin üzerinde tam sekiz yıl çalışmış olacaklar. Tabii bu filmin iyi olacağını kesinlikle göstermiyor ama en azından üzerinde iyice düşünülmüş bir karar olduğunu kanıtlıyor. O yüzden korkularımın bir kısmını müsaadenizle azat ediyorum.

Öte yandan filme olan korkularımı uzaklaştıran bir diğer etmen ise film için konuşulan oyuncuların kalitesi. Gerçekten hem Timothée Chalamet hem de Tom Holland, daha şimdiden bize ne kadar büyük oyuncu olduklarını kanıtlayan iki büyük isim. Bizim jenerasyonumuz için Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio kalitesinde hatta belki ilerde bu iki büyük ismi bile geçebilecek düzeyde iki yetenekli oyuncudan bahsediyoruz. Bu yüzden son yıllarda her iki ismin üzerine de farklı farklı projeler atıldı, atılmaya da devam ediyor. Hangisi bu proje için seçilirse seçilsin, şimdiden çok sağlam bir iş çıkartacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sizin de bu konudaki fikirlerinizi merak ediyorum. Sizce çok mu erken yeni bir Charlie’nin Çikolata Fabrikası filmi için yoksa o evrene geri dönmeyi özlediniz mi? Oyuncu dedikoduları hakkında ne diyorsunuz peki? Yorumlara yazın biraz konuşalım.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.