Dinozorların bir zamanlar gerçekten şu an üzerinde bulunduğumuz topraklarda dolaşmış, yemiş, içmiş olması hep ilginç gelmiştir bana. Bu olay bir Star Wars, DC, Game of Thrones türevi dünyalar kadar fantastik ve gerçek dışı geliyor. Popüler kültürde hatırı sayılır bir yer kapladıklarından olsa gerek. Yani teknik olarak saydığım diğer şeylere kıyasla gerçekten olmuş olan bu canlılar yine de kurgusal hissettirmekten kurtulamıyor benim için. Tabii bunda hepimizin bildiği ama gördüğüm kadarıyla çoğumuzun çok da umurunda olmayan Jurassic Park/World serilerinin büyük payı var. İlk filmi bir klasiktir ve saygı duyup gerekli övgüyü veririz tabii de benim izlemediğim devam filmleri pek sevilmiyor. Hele Jurassic World tarafına geldiğimizde ise insanlar; bildiğiniz Fast and Furious, Transformers seviyesinde bakıyor bu filmlere. Ben bayılmasam da yeni seriyi çok kötü bulmuyorum, o sebeple üçüncü ve son filmi olacak Dominion’ı da bekliyorum. Son film olacağını nerede çıkarttığımı soracak olursanız da size başrolümüz Chris Pratt’in açıklamalarına alayım.

“Hani 4 Temmuz ya da Yeni Yıl kutlamalarında havai fişek gösterisine gidersin ya, hep bir finali vardır. Onu beklersin ve sonra bom! ‘Ah! İşte bu! Finali buydu!’ dersin, işte bu son filmin bana öyle hissettiriyor. 30 yıllık bir sürecin finali, altıncı Jurassic filmi, serinin sonu.” Bu sözlerini katıldığı programın sunucusu pek ikna edici bulmamış olacak ki bu filmin cidden de serinin son filmi mi olacağını sormuş. Pratt ise oldukça ısrarcı: “Gerçekten bunun final olduğunu düşünüyorum. Klasik kadro geri dönüyor, bir de üstüne Jurassic World kadrosu da var. Bunların hepsi final oluşturacak bir biçimde toplanıyor.” Valla –aynı şey bu filmde de olursa- her filmi bir milyar barajını aşmış bir üçlemenin gerçekten de o marka ile ilgili son yapım olacağını düşünen yoktur. Dolayısıyla biz bir sonraki yapım ne zaman gelir onu düşünmeye başlayabiliriz şimdiden. Bu arada seriyle özel bir gönül bağım olmasa da bu yeni-eski birleşimi olayı beni hep etkiliyor, olumlu manada tabii. Eminim bu seriyi de son filmden önce tekrar izlediğimde gelecek olan Dominion’da arada duygusallaştığım anlar olacaktır. Bunu geçen yılın sonunda Spider-Man: No Way Home’da, sene başında da yeni Scream filmi ile yaşadım çünkü.

Bu seriye karşı ilginiz ne seviyede? Hiç dinozor oyuncağınız oldu mu? Chris Pratt hangi seriye geçsin buradan? Bir gün gerçekten dinozorların dünyamıza döneceğini düşünüyor musunuz? Jurassic Park oyuncularının seriye geri dönmesi umurunuzda mı? Cevaplarınızı göktaşı yağmuruna uyandığınız bir günün sabahında bize yollayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.