Civil War’la ilgili Marvel, aynı geçen sene Age of Ultron‘da yaptığı gibi “lidıl lidıl, intu dı midıl” şekli bir pazarlama stratejisi güdüyor. Bunun anlamı şu; çok fazla afiş, set görüntüsü, fotoğraf, video, fragman, röportaj servis ediyorlar basına; ama bunların hepsi kronolojik sıradan bağımsız, pek çoğu pek çok karakteri (Martin Freeman’ın Everett Ross’u ya da Daniel Brühl’ün Baron Zemo’su gibi) gizleyen şeyler. Yani satır aralarında pek çok boşluk var. O boşlukları da hayranlar dolduruyor.

Eli tasarım tutan, gözü bizden daha açık insanlar da internette sazı ellerine alıp, çiçekler çiçeği hayran yapımı tasarımlar yapmışlar. Biz açıkçası bunları FanPop, FanShare, Imgur gibi yerlerden derledik, bazılarının üzerlerinde watermark vardı, ama pek çoğu da artık anonimleşecek denli karışmışlardı internetin borularında. O yüzden, pek çoğunun tasarımcısını bulduk, ama iki tanesinden emin değiliz; onların da orijinal sayfalarına denk geldiyseniz, yorumlara siz yazarsınız! Buyurun!

 

1. Merkez Aktörleri Merkeze Alan Afiş: Gölgeler Arasından Spidey!

Stephen Canlas

Tasarımcı: Stephen Canlas

2. Yeni Kostümüyle Spider-Man’i İşin İçine Katan Afiş: Team Iron Man Saldırıda!

Boss Logic 1

Tasarımcı: Boss Logic

3. Muhteşem Retro Tasarımıyla Gönülleri Fetheden Afiş: 70’lerde Civil War

PunMagneto

Tasarımcı: Punmagneto

 

4. Fena Hâlde 2000’ler Başı Süper Kahraman Filmlerini Andıran Afiş: Spidey’e Dikkat

CivilWarFanArt2

Tasarımcı: Bulamadık, burası bulunursa güncellenecek!

 

5. Muazzam Renkleriyle Kalbimizi Vuran Afiş: Kontrastı Yüksek Civil War!

Diamond Design 4

Tasarımcı: Diamond Design

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.