Clarissa‘yı hatırlar mısınız? 90’ların enteresan çocuk dizileri arasında hatırda kalır bir yeri olan, keyifli bir diziydi; ancak hatırlamıyorsanız da şurada ıncık buncuk edecek değiliz. Dizinin genel hatları insanın bugün bile aklına geliyor: Merdivenle arkadaşının evini basan densiz çocuk, devamlı kıl kuyruk şeyler yapan küçük kardeş, diziyi durdurup seyirciye bir şeyler anlatan başrol… Ama aşağı yukarı neler oluyordu, neler bitiyordu anımsamak mümkün değil.

Fakat elbette bu odasında oturmuş, içerik fikri üretmekte zorlanan bir grup yöneticinin “Yav geri getirmesek mi şu Clarissa’yı?” demesine engel olmadı. Vakti zamanında Nickelodeon‘da yayınlanan güzide dizimiz yepisyeni bir reboot ile geri dönecek. Yine aynı kanalda yayınlanması beklenen dizinin büyük bir avantajı da olacak: Eski sürümün başrolü Melissa Joan Hart, yeni sürümde baş karakterimizin annesini canlandıracak. Yani duble nostalji. Yey!

https://www.youtube.com/watch?v=r4kpEmQ6Xcg

Vaktinde ülkemizde de yayınlanan, ancak Nickelodeon kablolu televizyon kanalı olduğu için sadece kalburüstü orta sınıf ve üzeri ailelerin evinde oynamış Clarissa‘nın geri dönüşü kime ne ifade ediyor bilmiyoruz, fakat her ne olacaksa olsun eğreti duracağı kesin. Yani evet, Full House da tuttu geri döndü ama en azından orada amaç çok belliydi: Diziye nostaljik bir bağ hisseden insanları çekmek. Burada ise bir gariplik var. Dizi bir yandan eski Clarissa’cılara oynuyor –Hart’ın başrol olmasından belli– ancak hâlâ çocuk dizisi olacak, bu da Nickelodeon’da yayınlanmasından belli.

Dolayısıyla eski Clarissa’cıların izlerken şüphesiz bayacağı bu diziyi Nickelodeon’un yeni nesillere bir şekil pazarlaması gerekiyor. O kadarını da artık biz düşünmeyelim, diziyi geri getirme kararı alan kodamanlar istişare etsin. Ben o esnada şunu sorayım size: İzler misiniz? Clarissa’nın reboot’unun sizi çekmesi için ne gerekiyor? Yazın!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.