Bütün dünyanın ev karantinası girdiği şu günlerde geek alemi adeta ölü dönemini yaşıyor. İlk başlarda iptal haberleri vermeye çalışsak da daha sonra o kadar fazla iptal haberi geldi ki artık bunun bir haber olmayacağını düşündük ve yazmamaya başladık. Eh, iptal haberlerinden başka bir şey de gelmeyince hepimiz oturduk evlerimizde yeni dizi, film ve oyunlar keşfetmeye başladık. Ama az önce Slashfilm öyle bir haber girdi ki karantina olmasaydı muhtemelen sokaklarda koşmaya başlardım. Ama maalesef koşamıyorum bu yüzden bilgisayarımın başına oturdum ve sizler için bu haberi yazıyorum. Arkadaşlar The Mandalorian’ın ikinci sezonuna Ahsoka gelecek diyorlar! Hem de Rosario Dawson oynayacak diyorlar! Neler diyorlar!

2019 yılının en büyük geek olaylarının en büyüğü The Mandalorian dersem kimse itiraz etmez sanıyorum. Geçen sene neredeyse kimsenin beklemediği dizi o kadar müthiş bir başarı yakaladı ki adeta hepimizi şaşkınlığa uğrattı. Hele de herkesin beklediği Star Wars: Rise of The Skywalker filmi kendiyle beraber Star Wars evrenini de dibe batırırken Mandalorian elimizden tuttu bizi kötü yola düşmekten kurtardı. Hepimiz senenin son günlerinde bir Bebek Yoda resmi, bir “This is the way” sözünü söyleyip durduk. Tabi bir anda böyle bir diziye kavuşunca doğal olarak deli gibi ikinci sezonu istedik. Şimdiyse ikinci sezonu istemiyoruz, ikinci sezonu arzuluyoruz! İkinci sezonla beraber akşam yemeğine çıkıp bizi baştan çıkarmasını istiyoruz!

Slashfilm sitesinin yaptığı özel habere göre Marvel’ın Netflix dizilerinden tanıdığımız Rosario Dawson, The Mandalorian’ın ikinci sezonundan Ahsoka’ya yüzünü verecek. Sonunda Mandalorian dizisinin ikinci sezonundan bir haber gelmesi ve çok çok sevdiğimiz bir karakterin sonunda live action bir uyarlamasını görecek olmamız bir yana bu haberin biz geekler için bir değeri daha var. O da bu oyuncu seçiminin aslında bir hayran seçimi olması. 2017 yılında bir hayranın Rosario Dawson’u etiketleyerek bir Star Wars filminde Ahsoka’yı canlandırmasını istemesinin ardından ünlü aktör “Evet, lütfen?!” şeklinde olumlu bir cevap vermişti. Öyle görünüyor ki şimdi bu küçük flörtler karşılığını veriyor ve sonunda gerçekten Ahsoka’yı beyaz perde de görmeye çok yaklaşıyoruz.

Yani olay neresinden bakarsanız bakın müthiş bir haber. Gerçekten tek bir haber içerisinde neye sevineceğime şaşırıp kalıyorum. Rosario Dawson’a mı sevineyim, Ahsoka’yı oynayacağına mı sevineyim yoksa The Mandalorian’da oynayacağına mı sevineyim? Söyleyin hangi birine sevineyim?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.