Daredevil’ın birinci sezonu, Netflix’in yayın metodunun ekmeğini en net yiyen işlerden bir tanesidir bana soracak olursanız. Sezonun geneli çok, çok iyi; ama son iki üç bölümü gerçekten de rahatsızlık verici derecede hayal kırıklığıydı. Eğer biz o bölümleri aralarında birer haftayla izlemiş olsaydık, muhtemelen dizinin ilk sezonunu iyi anmazdık. Ama yekpare izlediğimizden, pek çoğumuz için Daredevil efsane diziler arasındaki yerini aldı ilk sezonuyla.

O yüzden de ikinci sezonu büyük bir heyecanla bekleniyor. Olağan şüpheliler Matt Murdock, Claire Temple, Foggy Nelson, Karen Page ve Stick haricinde, işin içerisinde bu sefer bir de Jon Bernthal‘in Punisher’ı ve Elodie Yung‘un Elektra’sı var. 18 Mart’ta çıkacak sezon için biz zaten tam randımanlı gazız zaten. Bu gazın üzerine ekstra bir şey yapması gerekmiyordu Netflix eşrafının, ama yine de kendilerine mani olamamışlar, sağ olsunlar bize bir fragman bahşetmişler.

Fragman, izlemişsinizdir zaten, baya Matrix’e daldırılmış gibi. Bu sezonun ana meselesi, ilk defa bu fragmanda bu kadar merkezde gördüğümüz Stick’in de anlattığı üzere Hell’s Kitchen’ın istemeden arenası olacağı bir Oryental savaş olacak belli ki. Bu kadar ninjanın olduğu yerde, hazır yeni Iron Fist’imiz de bulunmuşken, Marvel’ın bunu K’un L’un’a bağlamaması herhalde ayıp olacaktır. Yalnız asıl mesele o değil. Elektra’nın bu ana mevzuya nasıl giriş yapacağını az çok kestirebiliyoruz; ama Punisher? Biraz deli kurşun gibi gezecek gibi gözüküyor, o da bilmiyorum karaktere ne derece hizmet eder.

Her halükarda, bu sezon ana dertlerinden bir tanesinin de geçen sezon çok övülen koridor dövüş sahnesini geçmek olduğu da aşikar. Zaten yapımcılar “Ayıptır söylemesi, bu sezon bir sekans var, vallahi geçtik geçen senekini” de demişlerdi. Ona aday olabilecek birkaç sekans da görüyoruz fragmanda. Elbette şu saatten sonra Daredevil markalı bir işten beklentimiz dövüş sahneleriyle de bizi ihya etmesi, ama ondan da ötesinde, hikayesel olarak nereye bağlanacak, nereye varacak, oraları çok merak ediyoruz. İki gün kaldı artık, neyse, bir şekil izleyeceğiz, göreceğiz!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.