Bu saatten sonra aksini savunmaya kimsenin cesareti yetmez; zaten daha önceden kalkışanını da mınçıkalarla dövüyorduk: Daredevil gelmiş geçmiş en iyi kahraman dizilerinden biri.

Hangi platform, hangi şirket, hangi proje olursa olsun hepsinin arasından bir numarayı su götürmez gerçeklerle kapatan Daredevil, üçüncü sezonuyla 19 Ekim’de geliyor, hatırlatalım. Kendisi, biz geeklerin şu ana kadar izlediği en güzel dizilerden biri olarak bir hayli nam saldı, bundan sonra da onun yerini kolay kolay bir şeylerin alabileceğini sanmıyoruz. Dövüşleri olsun, çizgi roman hikayelerini şahane anlatmak olsun; hiçbir konuda rakip tanımıyor. O yüzden de çok ama çok pozitif ön yargılar ile Daredevil’i beklemeye devam ediyoruz ya hala.

Bu bekleyişimiz de boş geçmesin, bunca süredir habersiz bırakılan biz hayranların tüyleri diken diken olsun, sayılı günü geçirmek iyice zorlaşsın diye Netflix öyle bir fragman patlattı ki sormayın gitsin. Şahsen bana sorarsanız izlerken ürperdim, heyecandan tansiyonum hız trenine binmiş gibi muamele gördü. Önümü alamadık, 19 Ekim’i beklerken ölürsem diye kara kara senaryolar düşünüp kendimi depresyona sürükledim. Üçüncü sezonu izlemeden ölmek yok!

İlk iki sezonda Daredevil’in kendine has dövüşleri, sahneleri, sanatsal hikayeleri ve daha birçok şeyi ilginizi çekmişti değil mi? Güzel. Çünkü üçüncü sezonda bunları gani gani üzerimize atacaklar. Hatta yetmeyecek, çok daha fazlasını kürekle yollayacaklar.

İlk sezondan bu yana baş düşmanımız olan Wilson Fisk, hatırlarsanız bir süredir hapisteydi. Ancak hiçbir şeyin onu durdurmadığı gibi küçük bir parmaklık ardındaki hücrenin de durduramadığı Kingpin, üçüncü sezonda çok büyük intikam gayesiyle geri dönüyor. Matt Murdock’ın hayatı sanki hiç zor değilmiş gibi bu sefer bir de onu tüm Hell’s Kitchen halkına “kötü” biri olarak tanıtmak için ant içiyor. Bunu da yaparken öyle kıytırık sebepler ya da boş tehditlerle değil, dolu dolu tokatlarcasına yapıyor: Bullseye, artık yeni Daredevil!

daredevil-netflix-bullseye

Wilson Fisk tarafından, şanı lekelensin diye tutulduğu çok belli olan Bullseye, bu fragman sayesinde de artık yeni kötümüz olduğunu ilan etmiş oldu. Matt’in kırmızı kostümünü giyerek şehirde dehşet saçan ve Daredevil’in namına kilolarca leke atmaya çalışan Bullseye, kendini yeni “Korkusuz” olarak tanıtıyor.

E haliyle de bunca zamandır yayınlanan fotoğraflarda neden siyah kostüme dönüldüğünü de anlamış oluyoruz: Matt kendini yine gizleyerek hep uğraştığı huzuru sağlamak için eski yöntemlere başvuracak.

Uzun süreli bekleyiş sonrasında hevesini kaybeden varsa, şu fragmandan sonra çok net bir şekilde tüm şevkine kavuşacaktır. İzleyin, izlettirin. Daredevil dizisinin çekildiği bu dönemde yaşadığınız için şükredin. Çünkü gerçekten de mükemmel bir projeye kanlı canlı tanıklık etmek, her jenerasyona nasip olan bir şey değildir.

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.