Warner Bros. çok garip bir pozisyonda şu sıralar. Discovery ile birleşmesinden önce de zaten son yıllarda büyük markalarından istediği performansı alamayan şirket neredeyse sadece olumsuzluklar ile gündem olur hale geldi. The Batman ve Joker gibi bağımsız denilebilecek filmleri geçtiğimizde; Ezra Miller’ın iyice zıvanadan çıkması, ertelenen DC filmleri, iptal olan projeler, bir türlü gün yüzü görmeyip yapım aşamasından çıkamayan yapımlar derken ortalık iyice karman çorman oldu. En son Batgirl filminin iptalinden sonraki süreçte şirketin DC karakterleri adına planları hakkında birçok bilgi sızmıştı endüstrinin içindeki kaynaklardan. Bunların arasında şirketin film tarafındaki yöneticilerinin durumlara oldukça kızgın olduğu ve Walter Hamada’nın Black Adam vizyona girdikten sonra şirketten ayrılabileceği gibi daha yönetimsel olayların yanında, filmin artık yeni bir post-credits sahnesine sahip olduğu ve başrol Dwayne Johnson’ın evrendeki yerine dair yeni bir durum sunacağı gibi bizim daha çok önemseyeceğimiz bilgiler de var.

Ayrıca Walter Hamada işlerin başındayken Secret Six adındaki grubun filmini yapmayı planladığı gibi, çok meşhur DC hikayelerinden Crisis on Infinite Earths filmi de yine planlanan projeler arasındaymış. İnternetteki muhabbetlerde de görebileceğiniz şekilde, film yeni eski birçok oyuncuyu bir araya getirip evrene bir nevi reset atma amacıyla düşünülmüştür muhtemelen. Tabii bunlar hep mazide kaldı artık. Bildiğiniz gibi artık bu tür kararları veren en üst yetkili David Zaslav oldu ve onun da eski planlara pek tamah edeceğini sanmıyorum. Bu arada iptal haberlerini henüz almamış olsak da daha önceden duyduğumuz Supergirl, Green Lantern Corps. ve Static Shock gibi yapımların da ilerleyişi yavaşlamış durumda diyor aynı kaynaklar.

Bu kadar devasa bir şirketin şu işi on senedir bir türlü çözememiş olması sizce de çok acayip değil mi? Yeni patrondan neler bekliyorsunuz? İlla da birleşik bir evren olmasını istiyor musunuz? DC’nin herhangi bir film duyurusuna heyecanlanmaya takatiniz kaldı mı? Çekimleri tamamlanmış DC filmlerinden en çok hangisini bekliyorsunuz? Gerçi iptal olma ihtimallerini de unutmamak lazım. Düşüncelerinizi bizimle her cümlesinde fikir değiştirdiğiniz bir paragraf ile paylaşın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

2 Comments

  1. Dc den yana hiç bir umudum yok benim.. Bence işi bırakıp bir sahil kasabasına yerleşip emekliliğin tadını çıkarsınlar.. Ne yaparlarsa yapsınlar asla çizgi roman fanlarından azıcık da olsun örnek almıyorlar, hep kendi kafalarına göre kısa vadeli günü kurtarma peşine filmler yapıyor.. Geleceğe dönük vadeli bir şey yok ortada.. Marvel adam gibi ilk önce tek tek karakterleri anlatan filmler yapıp sonra Avengers a bağladı konuyu.. Dc de sidik yarıştıracak ya hemen peşine Justice League yapmaya koyuldu.. Tabii büyük sıçış ın başlangıcı oldu bu durum.. Daha artık film falan yapmasın zaten son The Batman ondan önce Suicide Squad falan hiç birini izlemedim, izlemem de.. Sonuçta hiç birini hiç bir yere bağlayamıyorlar… Bundan sonra çıkacak hiç bir şeyini de izlemem.. Dc benim için çizgi roman ve Animasyonda var sadece.. Film olayı bende bitmiştir…

  2. DC çizgi romanları olsun, karakterler ve konular olsun hep karanlık bir yapıya sahip. Marvel gibi eğlenceli bir havası yok. Süper kahraman filmi diye gidersin gerilim filmi çıkar ortaya. Belli başlı 4-5 karakter var öyle gülüp eğlenebileceğin. Demem o ki DC karakterleri ağırdır öyle Marvel karakterlerine çektiğin filmleri çekemezsin. DC hatayı burada yaptı. Marvel filmi çekmeye çalıştı DC karakterleriyle :D. Bana sorarsanız gerek yok. Bak abi son çıkan Robert abimizin oynadığı Batman filmine. Bence fazlasıyla başarılıydı. Kara Şövalye serisinin başarısını yakalayabilecek bir film çekemezler ama Marvel kadar başarılı olabilirler. DC karakterlerinin, hikayelerinin çizgisini, yapısını bozmasınlar yeterli bence. Marvel olmaya çalışmayın sizin karakterleriniz çok daha havalı diye bağırasın geliyor yapımcıların suratına. Ümidimizi yitirmedik bekliyoruz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.