En büyük rakibiniz sinema dünyasında ciddi atılımlar yapıyor, neredeyse süper kahraman filmlerine mührünü basıyorsa ne yaparsınız? Siz de pastadan pay almaya bakarsınız değil mi? Biz de DC ilk başta öyle yapıyor zannetmiştik. Bir anda Justice League filminin toparlanmaya başlanması; Batman, Superman derken işin Wonder Woman’a, Cyborg’a, Shazam’e varması bunlara işaret ediyordu. Ne bilelim DC’nin kafayı başka bir yerden kırdığını? Meğerse adamlar bizim haberimiz olmadan “Ulan Marvel, sen sinemada büyüksen, ben de TV’de büyüyeceğim!” deyip parmak sallıyorlarmış rakiplerine.

DC’nin televizyonla arası hep iyi oldu, kabul. 1950’lerdaki Superman serisinden 1960’lardaki Batman’e, oradan Teri Hatcher ve Dean Cain’in oynadığı Superman & Lois Lane dizisine; hatta aradaki Birds of Prey denemesinden Smallville’e kadar DC’nin televizyonda yeri hep hazırdı. Fakat hiçbir zaman böylesine agresif bir yayılma görmemiştik; ne DC’den ne de başka bir yayıncıdan. Geçtiğimiz senelerde Arrow’un bir anda popülerleşip tam anlamıyla bir fenomen olmasının ardından DC resmen tuşa basmış, gazı açmış, son hız ilerliyor. Zira an itibariyle -yanlış saymıyorsak- piyasadaki DC Comics dizilerinin sayısı hızlıca iki elin parmaklarını da aşmaya doğru gidiyor!

lucifer-vertigo

Arrow’dan kopan Flash, David Goyer imzalı Constantine ve Bruno Heller’ın şimdiden ilgi çeken Gotham’ı zaten bildiklerimizdi. Bunun üzerine bir de geçtiğimiz günlerde sizlerle DC’nin “Teen Titans” dizisi çekmeye çabaladığını belirtmiştik. Bunların hepsi yeterince iyi güzelken, bir de iki dizi daha haberi geldi, iyi mi? Bunlardan bir tanesi şu an geliştirme aşamasında ve kanal kanal gezdiriliyor. Greg Berlanti ve Ali Adler imzalı yeni dizimizin konusu ne peki? Supergirl! Superman’in Kripton’dan kuzeni Kara Zor-El’in şöyle senelerdir doğru düzgün ne filmini, ne dizisini göremiyorduk. Deadline’ın haberine göre dizinin ilk senaryosu yazılmış, bir iki haftaya da yöneticilerle toplantılar başlayacakmış.

O muallakta asılı duradursun, bir diğer DC dizisine Fox tarafından pilot ışığı verildi, ilk bölümü çekilecek. O ne hakkında olacak peki? Lucifer! Neil Gaiman’ın Sandman’inden yola çıkıp Vertigo bünyesinde senelerce kendi çizgi romanında devam etmiş olan Lucifer’ı Californication’dan tanıyıp sevdiğimiz Tom Kapinos dizileştirecek. Cehennemdeki tahtını bırakıp Los Angeles’a gelen şeytanlar lordunun hikayesini anlatacak dizide oyuncular henüz belli değil. Ama yakında gerekli açıklamalar yapılacaktır.

DC ne yapıyorsun kuzum sen? Yirmi beşe mi bölünelim senin dizilerini izlemek için? İnsan biraz soluklanır, derdin nedir allasen; bari bazılarını az bölümlü falan çıkart da izleyebilelim, altı tane 20 küsur bölümlük dizi iteliyorsun bize, ne yapalım nasıl izleyelim?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.