DC’nin New #52 ile birlikte yeniden başlaması, içinizde hep başlamaya hazır olan o çizgi romancının ortaya çıkması için en iyi zamandı doğrusu. Tabii New #52 çizgi romanları başlayalı 2 yıldan fazla olacak, bu süreç içinde bazı seriler yalan oldu dolayısıyla. Bir de 40’tan fazla çizgi roman serisinden bahsediyoruz, bunların hangisi iyi, hangisi kötü diye düşünmeyin, ben size okumanız gerekenleri söyleyeceğim şimdi.

3047627-btmntdktsrpic

Batman

DC’nin benim için ana olaylarından biri. New #52 külliyatına girmek istiyorsanız, bu işin kutsal kitabı Action Comics değil Batman.

Action Comics

Grant Morrison imzalı Action Comics, Batman dışında takip etmeniz gereken bir başka seri. DC dünyasına ait pek çok arka plan hikayesi içermesini geçtim, Grant Morrison’un işlerinden biri bu, başka bir şey söylemeye gerek yok.

Green Lantern

Green Lantern’ın işlediği kozmik skalayı seviyor musunuz bilmiyorum. Atmosfer ve tarz olarak önceki Green Lantern işlerinin direkt devamı bu. Ne eksiği ne fazlası var.

Batman & Robin

Beklediğinizden daha fazlasını sunan serilerden biri. Açıkçası üç dört sayı hikaye beni hiç heyecanlandırmadı, sürekli olarak Damian’ın Batman ile olan kavgalarından sıkılmıştım, daha sonra olayı öyle bir genişledi ki, müptelası oldum diyebilirim.

Aquaman

DC’nin en kıytırık ve sevilmeyen karakterlerinden Aquaman, New #52’de hem çok sağlam çizimlere, hem de sağlam hikayelere sahip, bir şans verilmeli.

 

Animal Man

09Eski Vertigo tadında, New #52 güncelliğinde. Özellikle farklı çizgisi ve korku öğeleriyle benim favorilerimden birisi oldu, daha önce Animal Man okumamıştım, şimdi neden okumamışım diyorum.

Justice League

Eğer sıkı bir Justice League okuyucusu iseniz, hikayenin varacağı noktalarda tatminsizlik yaşamanız olası yine de bu DC’nin amiral gemilerinden biri, okumak lazım.

Nightwing

Eski Nightwing takipçileri Dick Grayson’ın talihsiz serüvenlerini ve hikayenin geneline yayılan mistik kurguyu hatırlayacaktır. Yeni Nightwing bunları yine yerinde ve güzel bir şekilde kullanmayı başarıyor.

Detective Comics

Sıkı Batman hayranlarının takip etmesi gereken bir seri, onun dışında çokta gerekli değil.

Catwoman

İlk üç sayı çok güzeldi, zaten sürekli devam eden serilerden olmadı, yine de bence koleksiyon olması açısından alınması lazım, özellikle çizimler gayet güzel.

I, Vampire

I-Vampire-review-1Çizimler gayet güzel, çizgi roman dünyasında I, Vampire kadar güzel işlenen vampir hikayesine zor rastlanır, yine de Vampir olaylarını sevmiyorsanız takip etmenize gerek yok, opsiyonel.

Justice League Dark

John Constantine, Deadman, Shade, Zatanna, the Changing Man, Madame Xanadu, Vertigo’nun takım haline getirilmiş versiyonu, benim en sevdiklerimdendi, Constantine seviyorsanız mutlaka okuyun.

Red Lanterns

Green Lantern dışında madalyonun diğer tarafını okumak isteyenlerin çok hoşlanacağı kozmik hikayeler dizisi. Ben Red Lanterns’ı gayet severek okudum, özellikle hikayeyi kötü adamların açısından görmek ve empati yapmaya çalışmak enteresan.

Suicide Squad

İyi başladı, kötü devam etti, ardında çok güzel bir fikir vardı, heba oldu bence.

Superboy

justice-league-darkNedense Superboy hikayeleri Superman hikayelerinden daha derin oluyor her zaman. Büyük ihtimalle Superboy’un Superman gibi bir ideale ulaşmaya çalışması karakteri daha enteresan hale getiriyor, ben seviyorum, siz de sevebilirsiniz.

Superman

Bir klasik, klasikleri seviyorsanız, modern yaklaşımı da seveceksiniz.

Swamp Thing

Kesinlikle okumanız gerekiyor, Swamp Thing DC’nin her zaman en sağlam karakterlerinden birisi olacak.

Teen Titans

Red Robin’i yeni rolünde çok seveceksiniz.

Red Hood and the Outlaws

Favorilerimden biri, Jason Todd’u özlediyseniz, artık daha çok seveceğiniz bir karakter olarak geri döndü!

Batwoman

BatwomanDC’nin başına gelmiş en güzel şey ve açık ara en çok sevdiğimdi. Barındırdığı eşcinsel temaları yaratıcılarının istediği gibi işleyememesi üzerine DC ile araları açıldı ve seri durduruldu, yazık oldu, DC bu hareketiyle kendisine büyük bir darbe verdi bence.
Evet, bunlar DC New #52’de okumanız gereken çizgi roman serileriydi, açıkçası bunların hiçbirinden pişman olmazsınız, tabii burada saymadığım bazı seriler sizin seveceğiniz şeyler olabilir, mesela ben Batman: The Dark Knight’ı seviyorum fakat genel olarak sevilmesi çok kolay bir seri olmamış, son tahlilde seçim sizin yani.

Author

If I ever woke up with a dead hooker in my hotel room, Matt would be the first person I'd call.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.