Deadpool’un Amerika’da gelmiş geçmiş en iyi ilk haftasonu gişesi elde eden 17+ film, en iyi Şubat ayı ilk haftasonu gişesi, en iyi ilk yönetmen gişesi, 20th Century Fox’un en iyi ilk haftasonu gişesi elde eden filmi ve Ryan Reynolds’ın kariyerinin en iyi gişe açılışı gibi rekorları kırdığını, bunun üzerine de dünyada bir 160 küsur milyon dolar daha ekleyerek, ilk haftasonundan bütçesinin üç katını çıkarttığını sizlere bildirmiştik. Şimdi sıra, merceği daraltmaya geldi. Deadpool’un dünya performansı bu şekilde, peki Türkiye?

Box Office Türkiye’nin verilerine göre, Deadpool Dedemin Fişi, İftarlık Gazoz, Kardeşim Benim ve Kötü Kedi Şerafettin gibi yerli filmlerle yarıştığı 12-14 Şubat 2016 haftasonunda toplamda 348.292 seyirci sayısına ulaşarak birinci oldu. Bununla beraber birkaç rekor da kırmayı ihmal etmedi bu arada. Yine BOT’un rakamlarına göre, Deadpool an itibariyle gelmiş geçmiş en iyi açılış yapan ikinci süper kahraman filmi. Geveze Paralı Asker’in filmini, sadece 470.312 seyirciyle Avengers: Age of Ultron geçerken, Spider-Man 3, Iron Man 3, The Dark Knight Rises gibi filmler Deadpool’un yanına bile yaklaşamadı.

Deadpool

Deadpool aynı zamanda en iyi açılış yapan yabancı Şubat filmi rekorunu, dünyanın pek çok diğer yöresinde olduğu gibi Fifth Shades of Grey’den aldı. An itibariyle de Türkiye’de vizyona girmiş tüm yabancı filmler arasında gelmiş geçmiş en iyi 9. İlk haftasonu açılışına sahip.  Yalnız bütün bu rakamlarda, hep bir rekorun bir çıt gerisinde kalmış Deadpool. Yaş sınırına sahip en yüksek ilk haftasonu olacak, ama işte tepede kapı gibi bir Matrix Reloaded var. Devam filmi olmayan en yüksek açılış yapacak, orada da zımba gibi bir 2012 var.

Fakat tüm bunlara rağmen, Deadpool’un 350 bin kişilik açılışı, süper kahraman filmleri ekseninde büyük bir başarı. Zira tekrarlıyorum, tüm dünyada 1.3 milyar dolar gişe elde eden Iron Man 3, burada ilk haftasonu 200 bin kişiye oynadı, ki Avengers’ın hemen sonrasıydı yani. Transformers, Spider-Man 2, The Dark Knight Rises hepsi 200 binin altında. Deadpool 350 bin ile, baya sağlam bir açılış yaptı. Bakalım nereye kadar gidebilecek? 1 milyonu geçer mi? Tahminleri alalım!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.