Hani hep söylüyoruz ya tüketim alışkanlıklarımız değişiyor diye, bu sadece yediğimiz, içtiğimiz ya da üzerimize giymek için satın aldığımız ürünlerden ibaret olmuyor. İnternet sayesinde hayatımız o kadar hızlı bir hâle geldi ki, tükettiğimiz içeriklerin de tıpkı hayatımız gibi hızlı olmasını istiyoruz. Artık elli dakikalık diziler ya da iki saatlik filmler gençlere çok uzun bir süre gibi geliyor, bunun yerine çok daha kısa süren YouTube, TikTok gibi platformlarda paylaşılan videoları izlemeyi tercih ediyorlar. Hâl böyle olunca da birçok güzel film ve dizi, hak ettiğinden çok daha az değer görüyor. Son zamanlarda hak ettiği değeri görmediğine inandığımız The Last Duel filminin yönetmeni Ridley Scott da bu konuda dert yandı, milenyum neslini resmen azarladı.

Ridley Scott, kendisine çok fazla sorulduğunu düşündüğümüz “The Last Duel neden bu kadar az izlendi? Sizce Disney yeterince reklamını yapamadı mı?” gibi sorular üzerine Disney’in elinden gelen en iyi reklam kampanyasını yaptığını ve filmin yeterince tanıtıldığını söyledi. Filmin izlenmeme nedeni olarak iste ise, başlarını telefonlardan kaldırmayan milenyum neslinin sorumlu olduğunu ve şimdiki izleyici kitlesine söylediklerinizi, akıllı telefonlardan söylemediğiniz sürece bir anlamı olmadığını iddia ediyor. Kendisinin tam olarak açıklaması şöyle:

Sanırım işin özü şu ki bugünlerde sorunumuz kesinlikle (güzel bir küfür) cep telefonlarıyla yetişen nesil. Milenyum nesli, kendilerine cep telefonlarıyla söylenmeyen hiçbir şeyi öğrenmek istemiyor.

Açıkçası The Last Duel filmini oldukça beğensek ve bu filmin yeterince izlenmemesinin nedeninin, izleyici kitlesiniz alışkanlıklarındaki değişiklikler olduğunu düşünsek de Ridley dedenin yaptığı açıklamaları biraz talihsiz buldum. Yani tabii ki izleyici kitlesine göre inanmadığınız işi yapmanızı kimse isteyemez sizden fakat kendinizi hiç değiştirmeden yıllar öncesine hitap eden bir film yapıp, başarısız olduğunda izleyici kitlesine hakaret etmek biraz ayıp. Yani az sonra sarf edeceğim kelimeyi mazur görün ama Ridley Scott resmen dedebey olmuş. Yine de Ridley dedemizi çok seviyoruz tabii.

Ridley Scott izlenme sayıları haricinde The Last Duel filminden oldukça memnun ki öyle de olması gerekiyor. Zira film gerçekten bu yılın en güzel filmlerinden bir tanesi. Ama işte bu açıklamalar birazcık tatsız olmuş. Siz ne düşünüyorsunuz yorumlara yazın bakalım. Sizce de The Last Duel filminin yeterince izlenmemesinin tek sorumlusu Z Kuşağı mı? Hırsızın hiç mi suçu yok?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.