Star Trek dizisi dönemine yetişemedim dolayısıyla, sonradan da Star Wars falan varken çok ilgimi cezbedemedi kendileri. Tek aklımda kalan Star Trek anım, bu geçmişe -yani günümüze- gidip, balina kaçırmaya falan çalıştıkları film (Star Trek IV: The Voyage Home ismi bu arada). Onun dışında muhabbetlerini çok duyduğum, wiki’den falan bakıp, “Hmm.. İlginç” falan dediğim bir marka olarak kaldı. Ta ki JJ Abrams işe el atıp, taze bir kadroyla bizleri bu evrene dahil edene kadar.

Haliyle bu haberimizle ilgili karışık duygular içerisindeyim. CBS’in kendi sitesinden yaptığı açıklamaya göre kendileri şu anda 2017’de yayınlanacak bir Star Trek dizisi üzerinde çalışmaktalarmış. Elbetteki bütçe sebebiyle filmden bağımsız yeni bir ekip göreceğimiz bu dizide kahramanlarımız yeni dünyalar, yeni uygarlıklar keşfetmek için galaksiyi gezecek, gezerken de ilginç maceralar yaşayacaklar. Filmin prodüktörlüğünü Star Trek ve Star Trek: In to the Darkness filmlerinde yazarlık yapmış Alex Kurtzman’ın yapacak olması bir artı olarak görünüyor.

57cf9434-328e-461f-9790-f3fd9e9ec432

Karışık duygular içerisindeyim, çünkü sinema bütçesiyle keyifli keyifli gördüğümüz galaksiyi şimdi küçücük televizyon veya bilgisayar ekranında görme fikri, markanın dizi geçmişiyle de çok alakalı da olmadığım için çok cazip görünmüyor. Öte yandan CBS gibi büyük bir ismin bu işe girecek olmasına, büyük kanallardan birinde, böylesi önemli markayı da arkasına almış bir bilimkurgu dizisi fikrine olumsuz yaklaşasım gelmiyor.Bir de bunun yanında Into Darkness ile ilgili okuduğum en doğru eleştirinin “Bir dizi bölümü olsa süper olacak ama film için kesinlikle yetersiz” cümlesi olması, aslında bu karakterlerin ve genel temanın dizi fikrine çok uygun olduğunu düşünmemi sağlıyor.

Normalde çoğu dizi için CBS (ya da NBC, ya da ABC, ya da Fox) kanalında yayınlanmasına olumsuz yaklaşırım ama Star Trek gücünü gerçekçiliğinden ya da vahşetinden değil, hayal gücünden aldığı için kanalla ilgili olumsuzluklar bile çok önemli görünmüyor. Bir de 2016 yılında Star Trek’in 50. yılını kutlayacağı ve seneye -onca şeyin arasında- bu konuya biraz yatırım yapılacağı düşününce, hazır gazı almışken böyle bir diziye şans verme taraftarıyım.

Celebrity City

Peki siz ne düşünüyorsunuz geekler? Yeni bir Star Trek dizisi sizi heyecanlandırıyor mu?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.