Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; izlemekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Ekim 2023’te görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Ekim Ayında Beklediğimiz 5 Film

The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer
  • Çıkış Tarihi: 6 Ekim
  • Platform: Sinemalar

Malumunuz ekim ayı Cadılar Bayramı ayı demek ve dünya genelinde popüler kültüre bu kadar entegre olmuş bir güne ev sahipliği yaptığı için ay boyunca bol bol korku, gerilim işleri görücüye çıkacak. Bunların arasında hemen her ay gördüklerimiz gibi beleşten yapımlar olduğu gibi, sinema tarihinin kültlerinden biri hâline gelen ve bencileyin korku türünden uzak duranların dahi çok iyi bildiği bir filmle listeyi açıyoruz. The Exorcist: Believer, 1973 yapımlı The Exorcist‘in doğrudan devamı niteliğinde ve planlanan üç devam filminin ilki olacak.

Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall
  • Çıkış Tarihi: 13 Ekim
  • Platform: Sinemalar

Bu yıl yönetmeni Justine Triet’e Altın Palmiye kazandıran Anatomy of a Fall, kocasının ölümünde masumiyetini kanıtlamaya çalışan bir yazarın mahkeme sürecini anlatıyor.

Saw X

Testere 10
  • Çıkış Tarihi: 20 Ekim
  • Platform: Sinemalar

2000’lerden beri bıkmadan, usanmadan çekilen serilere bu yılın üçüncü eklemesi Testere’nin onuncu filmi olacak. Saw X, hikâye kronolojisi içerisinde birinci ve ikinci filmlerin arasında geçiyor ve John Kramer’ın kanseri için deneysel bir tedaviye katılmak amacıyla Meksika’ya giderek burada aslında deneysel bir tedavinin değil, bir dolandırıcılığın söz konusu olduğunu anlamasıyla sorumluları cezalandırmasını anlatıyor. Gerisi zaten bildiğiniz gibi; zaman ve belirli koşulların yerine getirilmesine bağlı tuzaklar, kanlı vahşetli sahneler vb.

Killers of the Flower Moon

Dolunay Katilleri
  • Çıkış Tarihi: 20 Ekim
  • Platform: Sinemalar

Martin Scorsese’nin bu Cannes Film Festivali’nde gösterilen ve merakla beklenen yeni filmi Killers of the Flower Moon; Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Lily Gladstone, Jesse Plemons gibi isimleri içeren oyuncu kadrosuyla zaten dikkatleri çekmişti. Bir de üstüne 1920’lerin atmosferi ve Osage Nation olaylarını konu edinmesiyle klasik bir suç hikâyesinden daha fazlasını anlatacak olmasını koyunca, filmi iyiden iyiye merak ediyorduk. Hiçbir şey olmasa dahi artık seri üretimden cılkımızın çıktığı son yıllarda, şu üstteki özenilmiş fragman yeterliydi benim için, film hakkında bilinmesi gereken her şey içinse sizleri buradaki yazımıza bekleriz.

The Killer

The Killer
  • Çıkış Tarihi: 27 Ekim
  • Platform: Sinemalar ve ardından Netflix

Netflix’te gösterilen Mank’in ardından Michael Fassbender ile dönüş yapan David Fincher’ın fragmanıyla ve poster tasarımlarıyla nefes kesen yeni filmi The Killer, haberlerden gelen söylentiler doğrultusunda filmin birazını bile gören herkesi etkilemiş durumda. Film, 10 Kasım’da Netlflix üzerinden yayınlanacak ancak ay sonunda özel gösterimlerle beyaz perdede de yerini alacak o yüzden kendisini bu ayın listesine dâhil ediyorum.

Ekim Ayında Beklediğimiz 5 Dizi

Ekim Ayında Beklediğimiz 5 Oyun

1 2 3
Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.