Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Mayıs 2022’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Mayıs Ayında Çıkacak Filmler

1) Constantine: The House of Mystery

  • Çıkış tarihi: 3 Mayıs
  • Platform: DVD, Blu-Ray

Her ne kadar süper kahraman deyince aklımıza uçan, hızlı koşan, insanüstü güce ve yeteneğe sahip olan, her şeyden de önemlisi etrafına umut veren kişiler aklımıza gelse de aslında birçoğumuz kendi sorunlarına sahip olan, bazı durumlarda gücü günü kurtarmaya yetmeyen, karanlık tiplerden daha çok hoşlanıyoruz. Cehennemi mesken tutmuş Constantine’imiz de hoşlandığımız bu karakterlerin en başında geliyor. Her ne kadar Constantine’in karakter tasarımında yaptıkları değişimden pek hoşnut olmasam da Mayıs ayına Constantine: The House of Mystery izleyerek başlamaktan büyük bir zevk duyacağım.

2) Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Çıkış tarihi: 6 Mayıs
  • Platform: Sinemalar

Yani size “Çok bekledik be abi” demekten başka ne diyebilirim, bilmiyorum. WandaVision yayınlandığı günden itibaren “Ha bağlandı, ha bağlanacak” diye ardı ardına izlediğimiz Marvel yapımları Multiverse’ü açıklamak şöyle bir kenara dursun, her şeyi daha da karman çorman ettiler. Artık bize sadece delilik kaldı ve bu deliliği iyileştirmek de sevgili Doktor’umuza düşüyor. Gerçekten bizleri, elliyi geçen Marvel Cinematic Universe yapımlarının bir yenisine daha bu kadar heyecanlandırmak çok büyük bir başarı. Ayrıca filme gitmeden önce şu yazımızı okursanız, filmden alacağınız keyfi de fazlasıyla katlarsınız.

3) Operation Mincemeat

  • Çıkış tarihi: 11 Mayıs
  • Platform: Netflix

Bu aralar Netflix hakkında çok fazla şey konuşuyoruz. Abone sayılarındaki düşüş, reklamlı abonelik sistemi, iptal edilen projeler derken son bir aydır gündemimizi oldukça meşgul ediyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiltere istihbarat servisinin kurnaz hamlesini konu alan Operation Mincemeat de bu ay kendinden söz ettirecek gibi duruyor. İkinci Dünya Savaşı hikâyelerinden biraz gına geldiğinin farkındayım fakat sanki uzun zamandır güzel bir yapım izlemedik gibi geliyor. Umarız bu açığı kapatır.

4) Firestarter

  • Çıkış tarihi: 13 Mayıs
  • Platform: Sinemalar

Bu zamana kadar eserleri, Stephen King kadar sinemaya uyarlanan başka bir yazar var mıdır bilemiyorum. Fakat yazarın neredeyse beyazperdeye uyarlanmayan eseri kalmadı gibi hissediyorum. The Invisible Man’in yapımcılarının ellerinden çıkan ve Stephen King’in romanından uyarlanan Firestarter yine oldukça farklı ve tedirgin edici bir hikâye vadediyor bizlere. Bizim de listeye almaktan başka çaremiz kalmıyor hâliyle.

5) Top Gun: Maverick

  • Çıkış tarihi: 27 Mayıs
  • Platform: Sinemalar

Pandeminin bütün sinema sektörünü vurduğu bir gerçek. Fakat bazı oyuncular, bu süreçte diğerlerinden daha fazla acı çekti gibi hissediyorum. Hem Mission Impossible VII hem de Top Gun: Maverick filmleri iki yıldır arka arkaya ertelenen Tom Cruise bu oyunculardan bir tanesi. Şu yukarıda paylaştığım fragman bile 18 Temmuz 2019 tarihinden yahu! Varın gerisini siz düşünün. Öyle veya böyle Top Gun: Maverick nihayet bu ay vizyona giriyor. Yani, umarız…

Mayıs Ayında Çıkacak 5 Dizi

Mayıs Ayında Çıkacak 5 Oyun

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.