Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan; beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Şubat 2022’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Şubat Ayında Çıkacak Filmler

1) Nightmare Alley

  • Çıkış tarihi: 4 Şubat
  • Platform: Sinemalar

Ray Bradbury’nin “Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana” kitabı sağ olsun, kurgusal bir eserde ne zaman kahramanlarımızın bulunduğu şehre bir sirk, kumpanya ya da bu tarz bir topluluk gelse tedirgin olurum. Sağ olsun bahsettiğim bu tekinsiz topluluklar da çoğu zaman benim tedirginliğimin ne kadar haklı olduğunu kanıtlar. Guillermo del Toro‘nun imzasının olduğunu kanıtlayan Nightmare Alley,  insanları tatlı sözleriyle manipüle etmeyi başaran Stan Carlisle’nin, kendisinden çok daha tehlikeli Dr. Lilith Ritter adında bir psikiyatrist ile tanışmasının ardından başlayan olaylar zincirini konu alacak. Filmin oyuncu kadrosunda ise Bradley CooperCate BlanchettRon Perlman, Toni Collette, Holt McCallany, Rooney Mara ve Willem Dafoe gibi birbirinden ünlü isimler var. Anlayacağınız bu filmi beklemek için çok fazla nedenimiz var.

2) Moonfall

  • Çıkış tarihi: 4 Şubat
  • Platform: Sinemalar

Daha “Dünyaya yaklaşan göktaşının oluşturduğu bir felakete insanlar inanmazsa ne olur?” sorusuyla yola çıkan ve büyük ses getiren Don’t Look Up filmini tam olarak atlamadık. Don’t Look Up’ın dalga geçtiği bir felakete çok benzer bir olay örgüsüyle karşımıza çıkan Moonfall ise ikinci bir şok olarak karşımıza çıkacak gibi gözüküyorlar. Ay’ın, yörüngesinden çıkarak Dünya’ya çarpma tehlikesini konu alacak film, oldukça ciddi bir kıyamet senaryosuyla buluşturacak bizi. Ama işte ne bileyim işte filmin çıkması için seçilen zaman birazcık manidar. Keşke biraz daha bekleseymişler diyerek filmimizi listemize aldım.

3) Uncharted

  • Çıkış tarihi: 11 Şubat
  • Platform: Sinemalar

Oyun uyarlamaları beyaz perdede bir türlü dikiş tutturamadı. Video oyunlarının, neden sinema filmlerinin kaynak aldıkları eserler kadar başarılı olmadıkları hakkında uzun uzun konuşulur, yazılır, çizilir fakat bugün konumuz bu değil. Tom Holland’ın, PlayStation’ın en büyük serilerinden birinin ana karakteri Nathan Drake’i canlandıracağı Uncharted filmi bu ay vizyona giriyor. Her ne kadar biz, Tom Holland’ın sempatikliğinin de yardımıyla bu kara talihin düzelmesini istesek de fragmanlardan aldığımız ilk izlenim hiç de olumlu değil. Yani bir şey eksik gibi geliyor ama eksik olan şeyi bir türlü dillendiremiyoruz. Neyse, filmi izleyelim belki fikrimiz değişir.

4) Death on the Nile

  • Çıkış tarihi: 11 Şubat
  • Platform: Sinemalar

“Dedektif” deyince aklımıza hemen birkaç isim gelir ve bunların en önemlisi pek tabii ki Sherlock Holmes’dür. Fakat bana öyle geliyor ki polisiye roman türünün en büyük yazarlarından biri olan Agatha Cristie‘nin yarattığı Hercule Poirot karakterine hak ettiği değeri vermiyoruz. Toplamda otuz üç roman ve elliyi aşkın kısa hikâyeye sahip bu karakterimizin, polisiye severlerin kalbindeki yeri ayrı. 2017 yılındaki Murder on the Orient Express filminin devamı niteliğindeki Death on the Nile filmiyle beraber Hercule Poirot popüler kültürde de tanınmaya başlayacak gibi. En azından biz öyle olmasını umuyoruz.

5) Cyrano

  • Çıkış tarihi: 25 Şubat
  • Platform: Sinemalar

Edmond Rostand’un yazdığı Cyrano De Bergerac karakteri, uzun yıllar boyunca hem tiyatroda hem de beyaz perdede birçok farklı oyuncu tarafından canlandırıldı. Ama sanıyorum, özellikle Rüştü Asyalı’nın dublajını yaptığı “İstemem Eksik Olsun” monoloğuyla birlikte Gérard Depardieu‘nun hayat verdiği Cyrano karakteri, hafızamızda en çok yer eden performans oldu. Bu yüzden yeni bir Cyrano filminin yapılmasına çok coşmasam da başrolde Peter Dinklage’i görünce bir mutlu olmadım değil. Zira eğer Gérard Depardieu’nun oyunculuğuna yaklaşan bir performans sergileyecek kişi varsa o da Peter Dinklage’dir. Sabırsızlıkla bekliyorum.

1 2 3
Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.