Düşük bütçeli bağımsız bir film olduğu için kaçırmış olmanız olası, o yüzden size tekrar hatırlatmak istiyorum: Bundan bir ay önce, üç tane Spider-Man’i bir arada ve çoklu evrenden gelmiş kötü adamlara karşı mücadele ederken gördük. “Birbirini gösteren Örümcek-Adam” (Pointing Spider-Man) meme’ini de yaptılar, dövüştükleri düşmanları da konuştular, birbirlerine moral de verdiler. Rüya gibi bir olaydı adeta, geekler için Avengers: Endgame’den beridir olabilecek en güzel hayâldi belki de. İzledik, zevkten dört köşe olduk, ağladık filan ve filmin kırdığı rekorları takip ettik haftalar boyu. Şu an da tüm zamanların en çok izlenen altıncı filmi konumunda ki hâlâ gösterimde yani bu konumda daha da yukarılara çıkabilir.

Fakat bütün bunlardan sonra artık beklediğimiz iki şey vardı. İlki MCU Spider-Man’i dışındaki Spider-Manlere dair resmi yayınlamış görseller ve diğeri de bu karaktere hayat vermiş üç aktörün bir araya gelip film hakkında konuşması. Önce ilki oldu yakın zamanda, hemen ardında da sonunda o sabırsızlıkla beklenen sohbet gerçekleşti. Deadline’dan Pete Hammond’ın Zoom üzerinden yaptığı röportajdan satır başları ise tüm röportajı izleyebileceğiniz videodan hemen sonra aşağıda olacak.

Mevcut Spider-Man’imiz Tom Holland’ın filmin başarısı hakkında dediklerine bakalım ilk önce. “Yani bu filmin dünya çapında sevgi göreceğini her zaman biliyordum. Bu kadar devasa olacağını düşünmemiştim. Şu sıralar favori aktivitelerimden birisi, internete girip insanların sizin ilk gözüktüğünüz sahnelere verdiği tepkileri izlemek.’’ Bu sözlerle rol arkadaşları Tobey Maguire ve Andrew Garfield’ı kasteden Tom Hollan “Herkes tarafından bu kadar iyi karşılanacağını hayal edemezdim. Tabii galiba insanların bu filmi seveceğine dair bir fikrim vardı ama hiçbir şekilde, formda ya da durumda böylesine büyük olacağını düşünemezdim.” diyerek sözlerine devam ediyor.

Bahtsız Spider-Man’imiz Andrew Garfield röportaj boyunca da hevesiyle tebessüm ettirirken, filme katılma sebebinin Tobey Maguire olduğunu vurguluyor. “Tobey’nin yapıp yapmayacağını bekliyordum. Eğer Tobey yaparsa “Başka seçeneğim kalmadı” diye düşünecektim anlarsın ya. Tobey’i dünyanın sonlarına kadar takip ederim.” Ayrıca sosyal medyada da sık sık karşımıza çıkan ve Peter 2 ile Peter 3 aktörlerinin gizlice bir sinemada filmi hayranlarla izlediği geceyi de tekrar anıyor Garfield: “Filmi Tobey ilk ilk gecede izledim ve paramparça olmuştum. Yani bu derin bir film. Bu büyüme hakkında, kaybı kabullenme hakkında, ölümü kabullenme hakkında, yeteneklerinin sorumluluğunu alma hakkında. Tom’un yürüdüğü bu yol beni mahvetti. Klasik bir Peter Parker ama tamamen yeni ve sıfırdan tasarlanmış hissettirdi. Sanki Tom’un orijin hikâyesi, ilk film yerine üçüncü filmde gerçekleşiyormuş gibi hissettirdi.”

Assolistlerin en son çıkması gibi benim favori Spider-Man’im olan Tobey Maguire’ı sona sakladım. Aslında o da rol arkadaşlarını öven sözleri yineliyor diyebiliriz. Orijinal Peter Parker ve ilk Spider-Man olarak tüm bu curcunayı bir nevi başlatmış sayabileceğimiz oyuncu şöyle demiş: “Bu adamlarla birlikte kostümün içinde olmak; dans etmek olsun, sahnelerde eğlenmek ya da doğaçlama yapmak olsun, birbirimize yardım edişlerimiz olsun… Sadece hepsi için minnettar bir şekilde oturuyordum.” Ayrıca oyuncu “Sadece buna geri dönmek ve -bir devri kapatmak demek istemiyorum ama- tekrardan ziyaret etmek, bazı çözümlere ulaşmak ve bu tutkulu yaratıcı ruha dahil olmak istiyordum.” sözleriyle filme katılma motivasyonunu belirtiyor.

Röportajın tamamına yukarıdaki videodan ulaşabilir ve burada alıntıladığım sözlerden daha da fazlasını dinleyebilirsiniz. Sizce bir daha bu oyuncuları kostümün içinde görebilecek miyiz? En çok hangisini bir daha görmek istersiniz Tobey mi Adrew mu? Görürsek kendi filmlerinde mi olurlar yoksa başka projelerde aynı No Way Home tarzında mı katılırlar? Bunlardan daha ikonik bir üçlüyü paylaşın, bekliyorum. Bir de sevincinizi ve heyecanınızı yorumlar kısmına tamamen tesadüfi bir şekilde bileğinizden çıkacak olan organik ağ ile yapıştırın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.