Comic-Con 2015’in tartışmasız galibi Suicide Squad ve Batman v. Superman: Dawn of Justice fragmanlarıyla ortalığı aleve veren Warner Bros’dı, buna hiç şüphe yok. Fox kendi çapında X-Men: Apocalypse ve Deadpool ile bir mücadele verdi, Legendary de Hunger Games ve Warcraft ile hafif heyecanlandırdı bizi; ama fuardan sonra en çok konuşulan, uğruna en çok klavye dövülen marka Warner Bros’dı şüphesiz.

2013-07-16-d2313logo

Bunun sebebi, Disney’nin iki ağır topunu Comic-Con’a getirmemiş olmasıydı. Star Wars serisi Rogue One’ın detaylı tanıtımı ve Force Awakens paneliyle kurtlarının çoğunu Celebration’da dökmüş, San Diego’ya küçük bir kamera arkası görüntüsü ve gidenlerin ayılıp bayıldığı bir konser haricinde hiçbir şey bırakmamıştı. Marvel Studios ise tümden yoktu, bu yüzden ne Captain America: Civil War, ne de çekimlerine önümüzdeki aylarda başlanacak olan Doctor Strange ortalarda yoktu.

İşte onların nereye saklandığı belli oldu. Neticede Captain America: Civil War önümüzdeki senenin Mayıs ayında çıkacak ve 2016’nın büyük geek taarruzunun en önemli, en kilit parçalarından bir tanesi. Ve bugünden çıkış tarihine kadar bir noktada kendini tanıtmak zorunda, bir çeşit lansman yapmak zorunda. Disney de bunun için kendi fuarı olan D23’yi belirlemiş. 14-16 Ağustos tarihleri arasında Anaheim Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan D23 fuarında, muhtemelen Captain America: Civil War’a dair ilk izlenimimizi edineceğiz.

ckoco7tua6wto2lf3vzc

Ve D23’de sadece Civil War yok. Pixar’ın merakla beklenen filmleri The Good Dinosaur ve Finding Dory’yle tanışacağız, Disney’nin animasyonları Zootopia ve Moana orada olacaklar, Star Wars: The Force Awakens yine iştirak edecek, yanında Alice: Through the Looking Glass ve The Jungle Book da olacak. Aynı zamanda Toy Story, Alaaddin, eski Walt Disney kısa filmleri, müzikler, şarkılar derken baya geniş bir Disney şenliğin de bizleri bekliyor. Kendi payımıza en az bir Civil War fragmanı, bir de Pixar bombası kesin bekliyoruz. Ya siz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.