Biz geeklerin en çok sevdiği ama bize en çok zarar veren şey ne biliyor musunuz? Koleksiyonculuk. Sevdiğimiz ve bağlandığımız dünyalara ait bütün eşyaları edinme isteği cüzdanımızı yiyip bitiriyor. Hayır, bir de alamazsak aylarca aklımızda yer edinip bu sefer de psikolojik sağlımızı bozuyorlar. Maalesef günümüz dünyasındaki şirketler de bize hiç yardımcı olmayıp her gün birbirinden mükemmel eşyalar çıkartıyor ve akıl sağlımız ile oyun oynuyorlar. Bugün bir kez daha bunu kanıtlar nitelikte bir haber geldi: Disney, Marvel’ın on yıllık serüvenini Infinity Saga adındaki Blu-Ray kutusunda topluyor.

marvel-infinitysaga-logo-700x310

Hepinizin bildiği gibi Marvel’ın 2008 yılında Iron Man ile başlayan büyük evreni bu yıl çıkan End Game filmiyle beraber üç fazlık ilk büyük macerası noktalandı. Belki sinema severler bu söylediğime çok kızacaklar ama Marvel bu on yılıyla beraber sinema tarihinde çok büyük izler bıraktı. Sinema lügatına “sinematik evren” tanımını iyice yerleştiren Marvel, son filmiyle beraber en çok kazanan film unvanını da ele aldı. Böylece zaten başarılarla dolu on yılını büyük bir başarıyla daha taçlandırdı.

Disney, Marvel’ın dünya çapındaki bu başarısını bir kutuda topladı. İçerisinde Marvel evreninde çıkan 23 filmin 4K ultra çözünürlüklü Blu-Ray diskleri, Kevin Feige mektubu, Matt Ferguson tarafından yapılmış litograf ve bonus bir Blu-Ray disk var. Infinity Saga adı verilen bu sınırlı sayıdaki özel kutunun fiyatı ise sudan ucuz; sadece ve sadece 550 Dolar yani 3000 TL’den birazcık fazla.

marvel-infinitysaga-boxset-700x474

Şimdi “Kim böyle bir şeye para verir?” hemen yargılamadan ve “Şu kadar insan alsa, Dolar bu kadar olsa” gibi hesaplar yapmadan önce bunun koleksiyonluk bir eser olduğunun farkında olmakta fayda var. Yani bu kutuya 550$ verecek birisinin her gün bu diskleri cihaza takıp izlemeyeceklerini hepimiz biliyoruz. Onlar da bizim gibi açıp dijital ortamlardan açıp güzel güzel filmlerini izleyecekler. Ama işte içimizdeki koleksiyonculuk duygularına lanet olsun ki böylesi özel bir kutuyu Marvel evrenini en başından takip eden herkes gibi biz de istiyoruz. Bir de böyle şeylerin üzerine “sınırlı sayıda” yazınca valla benim ellerim bir kaşınıyor.

Böyle bir konuda sizin de fikirlerinizi almak istiyorum. Marvel’ın bütün filmlerini içeren bu koleksiyonu satın alır mıydınız? Sizin de var mı böyle koleksiyonculuk takıntılarınız?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

  1. Ege Topoyan Reply

    Kesinlikle almam. Beni böyle bir aptallık yapmaya itebilecek tek şey Star Wars. Hehe.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.