Disney Plus, Marvel Sinematik Evreni adına büyük bir fırsat oluşturdu. Filmlerde yeteri kadar süre bulamamış karakterlerin, hikâyelerini daha detaylı anlatmalarının yanı sıra yepyeni karakterleri kendi dizilerinde tanıtıp büyük bütçeli filmlere direkt sokabilme gibi imkanlar sağladı. Bu imkanların şimdiye kadar ne ölçüde iyi kullanıldığı tartışma konusu tabii. Biri animasyon tarzında olmak üzere toplam altı tane MCU dizisi izledik ve yeni karakterler ile tanışma açısından haklarını vermem gerekse de bu dizileri pek tatmin edici buluyorum. Yakın zamanda bitmiş olan Moon Knight listede ilk sırama yerleşiyor, hemen ardından ise Loki ve WandaVision geliyor. Son üçümde ise sırasıyla What If…? FatWS ve Hawkeye var. Özellikle Hawkeye birçok açıdan hayal kırıklığı oluşturdu bende fakat bunlar başka yazının konusu… Hawkeye dizisinde MCU’ya dahil olan karakterlerden Echo’nun kendi serisi adına ilk görsel ve sinopsis paylaşıldı.

Hikâyemizin başında Maya Lopez’i New York’ta sebep olduğu acımasızlıklar ile yüzleşirken bulacağız. Kendi memleketinde Amerika Yerlisi ailesi ile yeniden bağlar kurmaya çalışacak, geçmişiyle yüzleşecek ve aile ile topluluğun ne demek olduğunu benimseyecek. Hayatına devam edebilmek istiyorsa tabii. Açıkçası oldukça klişe ve pek detay barındırmayan bir sinopsis bu. Dizinin tarihi yaklaştıkça daha fazla detay çıkacaktır. Ayrıca oyuncu kadrosu da belli oldu ama görünce tak diye “Aaa bu adam/kadın!” tepkisi vereceğiniz bir sima yok denebilir. Benim bu diziye dair aşırı hevessiz olmamın en büyük sebebi karakteri zerre umursamıyor olmam. Hawkeye dizisi zamanında bile vardı Echo’nun kendi yapımına kavuşacağı söylentileri ama o zamanlar en azından Hawkeye dizisinde karakteri bize merak ettireceklerini ve umursatacaklarını umut ediyordum. Ne yazık ki alakası bile olmadı. İlk diziye girişi yine güzel olsa da sonrasındaki her sahnesi ile daha da önemsizleşti karakter. Şu an “Ne gerek vardı?” modundayım tamamen. Bari içinde cidden Daredevil olsa da oradan bir mutlu olsak.

Bu karaktere dizi yapıldığından haberiniz var mıydı? Oyuncuyu başarılı buluyor musunuz? Performans olarak da vasattı bence mesela. Kingpin ve Daredevil görmeyi bekliyor musunuz? “Dizisi yapılsın!” dediğiniz başka yan karakter var mı? Disney+ MCU dizileri sıralamanız nedir? Cevaplarınızı, işaret diliyle anlattığınız bir video aracılığı ile aşağıya iliştirin.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.