Bu yıl başladığında önümüzde bir dolu Marvel içeriği vardı. WandaVision, TFATWS, Loki, Black Widow ve daha neler neler. Her birine de ayrı ayrı coşuyordum ve şimdiye kadar sağ olsunlar, beni yüzüstü bırakmadılar. Fakat bir yapım var ki açıklandığı günden itibaren gözüm üzerinde. Gelse de izlesem diye gün sayıyorum. Bahsettiğim yapım tabii ki hem animasyon olmasıyla hem de inanılmaz konseptiyle diğer dizilerin önüne geçen What If? dizisiydi. Bugün ise beklediğim bu güzelliğin, beklemediğim fragmanı düştü önüme ve bir kez daha âşık olduk.

What If? adıyla müstesna olarak çok basit bir sorunun cevabını arıyor: Ya öyle değil de böyle olsaydı? Bu sorunun ucu bucağı olmaması bir tarafa, inanılmaz büyük bir hikâye potansiyelini de içerisinde barındırıyor. Biz de bu yüzden deli gibi coşuyoruz tabii ki! Fakat fragmanı görünce gerçekten daha fazla heyecanlanmadan edemiyoruz. Zira her şey çok çok güzel gözüküyor.

Dizimiz, daha önce Marvel Cinematic Universe’de sadece cameo olarak gözüken Watcher’ların gözünden; “Marvel evreninde çok iyi bildiğimiz olaylar, birkaç değişikliğe uğrasaydı nasıl olurdu?“, sorusunun cevabını izleme imkânını veriyor bize. Şimdilik fragmandan görebildiğimiz kadarıyla dizimiz:

  • Tony Stark’ı, Killmonger kurtarsaydı ne olurdu?
  • Yondu, Peter Quill yerine T’challa’yı kaçırsaydı ne olurdu?
  • Steve Rogers değil de Peggy Carter, Captain America olsaydı ne olurdu?
  • Avengers üyeleri farklı olsaydı ne olurdu?
  • Avengers üyeleri zombi olsaydı ne olurdu?

gibi soruların cevaplarını anlatmaya çalışacak bize.

Sanırım sadece bu yazıda bile birden çok kez söyledim ama hâlâ yeteri kadar söylemediğimi hissediyorum: What If? gerçekten en çok heyecanlandığım Marvel yapımı. Animasyon kalitesi, seslendirme kadrosunun orijinal Marvel oyuncularının olması, olayların ilgi çekiliği; her şey bir yana Watcher’ın muhteşem tasarımı bile benim için bu diziyi açıp izlememe tek başına yeter. Bir an önce gelsin, hemen gelsin, şimdi gelsin!

Tabii bu benim dememle olmuyor. What If? resmi olarak 11 Ağustos’da bizlerle buluşacak ve biz de o zamana kadar beklemek zorunda kalacağız. Tamam da o zamana kadar ne yapacağız, nasıl bekleyeceğiz!

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.