Belki salgın sebebiyle genel olarak yeni yapımların duraklaması, bekletilmesi belki de başka sebeplerle Game of Thrones’un bol keseden bir beş, bir altı denerek planlanan yan dizileri hakkında fazla bir şeyler duymuyoruz. Öte yandan bu sessizlik de çok iyi değil zira seri, tırnaklarıyla kazıya kazıya Rome ve minvalindeki dizilerden aldığı bayrağı, kendisine kadar olan kısım için zirveye taşımıştı; çok yüksekten uçtuğu için çakılışı da muazzam oldu, orası ayrı. Ama işte, tam da bu sebeple fazla ses çıkartmaması iyi değil çünkü herkes Game of Thrones’tan boşalan yeri doldurmak için yarışa girmişken boşluğu, yine Martin’in kaleminden çıkan yeni diziler doldurmayacak da ya ne olacak?

Bu dizilerden ilki olması beklenen ve Akgezenler’in yaratılışını anlatacak olan Bloodmoon, pilot bölümünün beğenilmemesi üzerine daha seyirciye bir merhaba bile diyemeden iptal edildi. Tabii boş da bırakacak değillerdi, iptal haberinin geldiği gün aynı anda ikinci proje olan Targaryen ailesinin doğuşunun ve Westeros’a hükmetme hikayesinin anlatılacağı House of the Dragon duyuruldu. Haberimiz de bu diziyle alakalı hâliyle. Dizinin kadrosuna iki yeni oyuncu, Milly Alcock ve Emily Carey katıldı.

Senaryosunda bizzat George R. R. Martin’in de kaleminin bulunacağı House of the Dragon dizisinde Milly Alcock, aslen Emma D’arcy‘nin canlandıracağı Prenses Rhaenyra Targaryen‘in; Emily Carey ise aslen Olivia Cooke’un canlandıracağı Alicent Hightower‘ın gençliğine hayat verecekler.

George R. R. Martin’in Fire and Blood kitabından uyarlanan ve geçtiğimiz nisan ayında senaryo okumaları başlayan House of the Dragon, Game of Thrones’un üç yüz yıl öncesinde geçecek ve Targaryen hanesinin hikâyesini anlatacak. Dizinin oyuncu kadrosunda yukarıda saydıklarımız dışında daha önce duyurulan isimler arasında, eski kralın yerine halefi olarak seçilen Viserys Targaryen rolünde Paddy Considine ve Kral Viserys’in kardeşi Daemon Targaryen olarak Matt Smith de bulunuyor.

House of the Dragon için açıklanan görücüye çıkış tarihi, hangi günü olacağı kesin olmamakla beraber, 2022. Şimdiden içerisinde Doctor Who ve sonrasında The Crown ile gönüllerimizi çelen Matt Smith’in bulunduğu birkaç görsel de yayınladılar, tam gaz devam ettiklerini düşünmemizde sakınca yok sanırım. O vakte kadar daha birçok haber gelecektir diziden, bizler de aktarıyor olacağız. Sizler ne dersiniz, yeni bir Game of Thrones dizisine hazır mısınız ve bu dizinin Targaryenleri anlatacak olması hakkında düşünceleriniz neler?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.