Otuz farklı denemenin ardından, en beklenmedik yerden “Yeni bir umut” oluşturan The Mandalorian’ı izlememiş Star Wars sevdalısı kaldı mı? Yani, bu, tamamen retorik bir soru çünkü Boba Fett ismiyle ayrı bir dizi çekip, çoğunluğunu Din Djarin ile Grogu’ya yahut seslenmeyi sevdiğimiz şekliyle Mando ile Bebek Yoda’ya ayırdılar. Hikâyeyi The Mandalorian dizisinde bıraktıkları yerde, Grogu ve Din ayrılmıştı; Boba Fett’te ise bu tatlılar tatlısı ikilinin birleşmelerini izledik. Fakat yine de ayrı dizilerden bahsetmek zorundayız çünkü başlıkları farklı ve unutmadan, kaldığımız yerden devam etmeliyiz: The Mandalorian, üçüncü sezonunda, ne zaman ve neyi anlatacak?

Bu, o kadar da ufacık olmayan sorulara, Star Wars’un günceldeki vizyon sorumluları -ve en az bizim kadar geekleri- Dave Filoni ile Jon Favreau, ufacık cevaplar vermişler:

İlk haber en başta gelir: Disney+ bünyesindeki The Mandalorian’ın üçüncü sezonunu, Şubat 2023‘te izleyeceğiz. Maceranın ne yönde ilerleyeceğiyle ilgili ise Filoni ve Favreau’nun, söz konusu sorulara cevap verdiği özel etkinlikte yer alabilen şanslı kimselere güvenmek zorundayız. Onlar diyorlar ki üçüncü sezonda Mando ve Bebiş, Mandalorian yolunda birbirleri için göze almak zorunda kaldıkları kod ihlallerinden affedilmek için Din’in orijin gezegeni Mandalore’a doğru yola çıkacaklar. Hatırlarsanız Din, miğferini çıkarttığı için Mandalorian yolundan sapmış sayılmıştı ve bunun da telafisi pek mümkün değildi. Ancak öyle görünüyor ki Din, pes etmeyecek ve özellikle Grogu, Luke’un verdiği tercih hakkına dayanarak Jedi olmayı değil kendisini seçtiği için, yola mukabil olma ihtimallerini zorlayacak. Zaten Mandalore’a hükmetmesi için gerekli olan Darksaber’ın da kendisinde olduğunu düşünürsek, gidilecek yol bu.

Darksaber bahsi bizi ister istemez ikinci sezonda izlediğimiz Katee Sackhoff‘un canlandırdığı Bo-Katan karakterine getiriyor. O da bu maceranın bir parçası olarak üçüncü sezonda yer alacak. Üçüncü sezonda dönen karakterlerimiz Bo-Katan ile sınırlı değil, Carl Weathers da Greef Karga rolüyle Din’in maceralarına ortak olacak.

Filoni ve Favreau, açıklamalarını salt The Mandalorian’da bırakmamışlar elbette. Yolda bir de Clone Wars‘tan sonra hem The Mandalorian hem de Boba Fett dizisinde gördüğümüz Ahsoka Tanonun kendi spin-off dizisi vardı. Ahsoka Tano’yu takip edeceğimiz bu dizi de 2023’te gelecekmiş fakat post-prodüksiyon biraz çetrefilli bir süreç olduğu için, net bir tarih vermemişler.

Ne dersiniz, The Mandalorian’ın üçüncü sezonuna dair beklentileriniz neler? Hâlâ ilk zamandaki kadar heyecanlı mısınız, Star Wars artık bu tarz hikâyelerden mi ilerlemeli? Yoksa Luke’u gençleştirip hikâyeye dâhil etmeleri sizde, başka türlüsü mümkün olmayan bir nostalji hissi yarattı ve gerisi umurunuzda değil mi? Hiç değilse Bebek Yoda’yı görmekten içiniz gıdıklanıyorsa yorumlara yazın, ortak noktada buluşabiliriz!


İlgili Olabilir:

Mandalore Nedir?

Ahsoka Tano Kimdir?

The Mandalorian 2. Sezon Finali

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.