Bazı geceler evinizde bilgisayar başında oturuyorsunuz ve bir anda telefonunuza gelen “Tavşan kalk, bir sürü Star Wars haberi geliyor!” mesajıyla panik oluyorsunuz. Dün gece de tam olarak böyle bir geceydi benim için. İlk Star Wars filminin gösterime girmesinin kırk beşinci yıl dönümü ve Obi-Wan Kenobi dizisinin gösterime girmesi şerefine düzenlenen etkinliklerde bir değil, iki değil, üç değil tam dört Star Wars haberi verildi! Her biri birbirinden önemli olan bu haberlerden Mandalorian’ın üçüncü sezonundan gelen ayrıntıları şu yazımızda size iletmeye çalıştık. Şimdi de gelin, gecenin diğer önemli haberlerine topluca bakalım.

Jude Law, Star Wars Evrenine Katılıyor!

Jon Watts’ın yönetmen koltuğunda oturacağı yeni Star Wars dizisi Skeleton Crew dün gece duyurulan yapımlardan bir tanesiydi. Tıpkı Mandalorian gibi Return of Jedi filminin sonrasında geçecek dizi, on yaşlarındaki birkaç çocuğun galakside kaybolmasını konu alıyor. Dizinin eninde sonunda The Mandalorian’a bağlanması bekleniyor. Fakat dizi hakkında gelen haberlerden bizi en çok heyecanlandıran şey hiç şüphesiz başrolünde Jude Law’ın olması. Ünlü oyuncuyu ışın kılıçlarıyla dolu bir evrende görmek için sabırsızlanıyoruz. Öte yandan diziden gelen “on yaşlarındaki bir çocuk grubu” ve “The Mandalorian’a bağlanacak” haberleri acaba bu çocuklar da tıpkı Grogu gibi Order-66’den kurtulan Jedilar mı diye merak merak ettirdi beni. Bakalım, hep birlikte göreceğiz.

Yepyeni Bir Macera: Willow!

Dün gece yapılan etkinlikler sırasında sadece Star Wars evreninden değil, Lucasfilm’in diğer projelerinden de güzel haberler verildi. 1980 yapımı orijinal Willow filminin devamındaki olayları konu alacak Willow dizisinden bir adet fragman gösterildi. Açıkçası hem fragmandaki atmosfer hem de kullanılan “Universe has balance” gibi replikler, bu yapımın bir Star Wars projesi olduğunu düşündürtse de gerçek öyle değil. Büyüler, yaratıklar, kılıçlar ve harika maceralarla dolu olacak Willow dizisi, gerçekten fazlasıyla ilgi çekici duruyor. Kadrosunda Erin Kellyman, Ellie Bamber, Ruby Cruz, Tony Revolori, Dempsey Bryk, Talisa Garcia ve Rosabell Laurenti Sellers gibi isimlerin bulunduğu dizi 30 Kasım’da Disney Plus’da yayınlanacak.

Andor Dizisinden İlk Fragman Geldi!

Star Wars’ın yeni yapımları arasında en çok hakkı yenilen yapımların başında bana göre Rogue One geliyor. Yani birkaç günahı hariç bana göre izlemesi oldukça keyifli bir yapımdı. Şimdi Rogue One’ın beş yıl öncesini anlatacak Andor dizisine de bu yüzden heyecanlıyım. İlk sezonu toplamda 12 bölümden oluşacak dizinin 31 Ağustos’ta Disney Plus’ta yayınlanması bekleniyor. Fragman da bir hayli ilgi çekici gözüküyor.

Siz dün gece gelen Lucasfilm-Star Wars haberlerinden en çok hangisine heyecanlandınız? Andor dizisi sizin de ilginiz çekti mi? Willow sizce de bir Star Wars yapımı gibi durmuyor mu? Jude Law’ı Star Wars evreninde görecek olmaktan dolayı heyecanlı mısınız? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.