Çizgi roman endüstrisi büyüdükçe artık seri üretim gibi her yıl üzerimize yüzlerce hikâye atılıyor. Fakat bunlardan tabii ki çok azı başarıya ulaşıyor ve başarıya ulaşanların da çok azı aklımızda kalıyor. Marvel çizgi romanları arasında ise, son yıllarda benim ve benim gibi birçok okurunun aklında bir iş var ki düşündükçe tekrar okuyasımız geliyor. Avengers’ın en kenarda köşede kalmış üyesi olan Hawkeye’ın maceralarını konu alan Hawkeye: Bir Silah Olarak Yaşamım‘dan bahsediyorum tabii ki. Peki, ben durduk yere bu çizgi romandan neden mi bahsediyorum? Tabii ki tam olarak Hawkeye: Bir Silah Olarak Yaşamım’dan uyarlanan Hawkeye dizisinden ilk fragman geldiği için!

Fragmana geçmeden önce eğer bu zamana kadar Matt Fraction, David Aja ve Javier Pulido‘nun ellerinden çıkan dört ciltlik Hawkeye serisini okumadıysanız çok şey kaybettiğinizi söylemek isterim. 2013 yılında başlayan ve ülkemizde Marmara Çizgi tarafından Türkçe’ye kazandırılan bu çizgi roman sadece gelmiş geçmiş en iyi Hawkeye hikâyesi olmakla kalmıyor, ayrıca son yıllarda çıkan en iyi Marvel eserlerinden biri olarak öne çıkıyor. Fragmanı izlemeden bile gidip okuyabilirsiniz size kızmam. Zira bu çizgi romanı okumak, fragmanı bile daha güzel yapıyor.

Şimdi gelelim Hawkeye dizisinden gelen fragmana… Kasım ayının sonunda çıkacak dizi için Noel temasını uygun gören Marvel, orijinal kaynağa oldukça sadık kalarak harika bir iş çıkarmış gibi duruyor. Atlattığı onlarca şeyin ardından, sonunda çocukları ile birlikte huzurlu bir bayram geçirmek isteyen Clint Barton’ın hayatı, Infinity War’dan sonraki kimliğinin bir başkası tarafından kullanıldığını görmesiyle yeniden altüst oluyor. Başlangıçta bunun karanlık bir gücün oyunu olduğunu düşünen Barton, daha sonra Ronin kılığına giren kişinin kendisine hayran, genç bir kızdan başkası olmadığını anlıyor ve işin rengi değişiyor.

Elinden geldiğince çizgi romana sadık kalan Hawkeye dizisinden gelen ilk fragman beni oldukça mutlu etti valla. Özellikle çocuklarını arabaya bindirirken Clint Barton’ın taktığı kulaklık gibi bir cihazın, çizgi romandaki Hawkeye’ın sağırlık sorununa değineceklerine dair bir işaret olarak gördüm ve bu beni çok mutlu etti. Umarım öyle olur zira gerçekten hikâyeyi çok güzel derinlik katan bir ayrıntıydı.

Bunun haricinde Kate Bishop’ı canlandıran Hailee Steinfeld role çok yakışmış ve Jeremy Renner ile olan kimyası da tutmuş. Bununla birlikte dizinin yılbaşı atmosferiyle birleştirdiği aksiyon ve komedi unsurları da oldukça yakışmış. Hawkeye dizisinin kendi içerisinde anlatacağı küçük hikâyeyi merak etmekle birlikte, Hydra’nın küçük de olsa gösterilmesini beklediğim için çok heyecanlıyım. Kısacası ben fragmana fazlasıyla coştum.

Siz nasıl buldunuz Hawkeye dizisinden gelen ilk fragmanı? 24 Kasım’da gelecek dizi için heyecanlı mısınız? Yorumlarınızı mutlaka bekliyoruz!

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.