Batman v Superman filmiyle başlayan DCEU’dan sonra DC’nin, paylaşılmış evrenlerle işinin bittiğini düşünmüştük. Nitekim DC de hem DCEU içerisinde yaptığı devam filmlerine bu paylaşılmış evreni yok sayarak hem de DCEU dışında yeni filmler yaparak paylaşılmış evrenler ile olan ilişkisini sonlandırdığı bir nebze de olsa kanıtlamıştı. Bugün ise hem bizim yanıldığımızı hem de DC’nin kafasının ne kadar karışık olduğunu kanıtlar cinsten bir haberle geldik karşınıza. Matt Reeves’in yönetmen koltuğunda oturduğu Batman filmindeki Penguin karakteri için dizi yapılıyor!

Başlangıç olarak bunun hiç de kötü fikir olmadığını söyleyerek sözlerime başlamak istiyorum. Zira bazen sadece bu kısımları okuyup, bizi eleştirenler oluyor. Gotham şehrinin yer altı dünyasına odaklanan ve Penguin’i odak noktasına alacak bir dizi, kulağa oldukça hoş geliyor. Bunun, Mat Reeves’in filmine yapılan ikinci spin-off projesi olduğunu bildiğimizden dolayı filme olan heyecanımız da katlanıyor. Ama bir yandan da bir kurt içimizi kemirip duruyor, “Böyle işlere hiç girmese miydik?” diye içimden geçiriyorum.

Bildiğiniz gibi hâlihazırda DC’de şuan üç adet Batman ve iki Joker’imiz bulunuyor. Bir de Titans dizisi bizi bu sezon yeni bir Joker ile daha tanıştıracak gibi gözüküyor. Yani kısacası DC’de durumlar karmakarışık desek yalan olmaz. Hani Robert Pattinson’un başrolünde oynayacağı Batman filmine gelen ilk spin-off dizisi olan ve Gotham’ın polis departmanına odaklanacak gibi bir dizi olsa tamam diyeceğiz. Fakat şimdi Robert Pattinson’un Batman’i ile karşı karşıya gelen bir Penguin’i anlatacak dizimiz, ilerde yeni bir Batman seçilmesi durumunda yine büyük kan kaybedecek.

Öte yandan henüz Colin Farrell’ın canlandıracağı Penguin karakterini anlatacak dizide Colin Farrell olacak mı onu da bilmiyoruz. Eğer bir de dizi, Penguin’in gençliğine odaklanır ve Colin Farrel’dan başka biri oynarsa işte o zaman görün siz karmaşayı… Yine de muhtemelen ünlü oyuncudan başkasını görmeyeceğimizi düşünüyor ve umutlarımızı buraya yönlendiriyoruz. Böyle olması için dua ediyoruz…

Dylan Clark ve Matt Reeves‘in yapımcılığını üstlenecek diziden, Agents of Shield’dan tanıdığımız Lauren LeFranc sorumlu olacak. Valla ben biraz temkinli yaklaşıyorum ama tabii ki sizin fikirleriniz çok daha önemli. Ne diyorsunuz Penguin dizisine? Çıkarsa izler miyiz?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.