Şu hayatta bizi sevdiğimiz dizilerin iptal edilmesinden daha fazla üzen çok az şey var. Fakat bazen çok sevdiğimiz bir dizinin her geçen gün daha kötüye gittiğini görmek, iptal edilmesinden daha fazla canımızı yakıyor. Mesela bizlere altı mükemmel sezon izleten Game of Thrones’u son iki sezonu yüzünden kimse güzel hatıralarla anmıyor. Bu yüzden bazen sevdiğimiz dizilerin iptal edilmesi daha hayırlı bir haber olabilir. Dün gece benim için bu hayırlı haberlerden biri gerçekleşti ve Westworld, dört sezonun ardından resmi olarak iptal edildi.

Westworld dizisini ne kadar çok sevdiğimi size kelimelerle ifade edemem. Daha bir Geekyapar takipçisiyken Yiğitcan’ın yazılarını; Ömercan, Can Sungur ve Can Türkdoğan’ın inceleme videolarını izler ve dizi hakkında konuşmaktan büyük bir zevk alırdım. Nihayet dizi hakkında içerik çıkarma sırası bana geldiğinde ise ne yazık ki üçüncü sezon denilen o hilkat garibesi çıktı karşımıza ve bu kötü sezonu incelemenin yükü bana düştü. Dizinin dördüncü sezonu oldukça güzel olsa da üçüncü sezon yüzünden o kadar fazla izleyici kaybetti ki neredeyse kimse varlığından bile haberdar olmadı. İlk iki sezonuyla interneti kelimenin tam anlamıyla kıran Westworld’ün dördüncü sezonu ıssız bir çöl gibi kimsesiz kaldı.

Her ne kadar dizinin yapımcıları dördüncü sezondan mutlu olsalar ve beşinci sezonun, dizi için güzel bir final olacağını söyleseler de ne yazık ki HBO onlarla aynı fikirde değilmiş. Dördüncü sezonun yeterince “merakta bırakan” bir sezon finali olmamasını fırsat bilen HBO yöneticileri bunun dizi için “yeterince” iyi bir final olduğuna karar verip diziyi sonlandırdılar. Mükemmel ilk iki sezonuyla beyinlerimizi yakan Westworld efsanesi böylece son bulmuş oldu. Artık bize kalan, ilk iki sezondaki harika sahnelerle onu hatırlamak. Hoşça kal Westworld!

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Gelmiş geçmiş en iyi sezonla başlayan dizi resmen ortadan kayboldu ya, özellikle 3. Sezondaki rezillik sebebiyle hakettiler demek zorundayım bunu.

  2. Demirkan Demir Cevap ver

    Bu dizi ilk sezonu ile yayına girerken benim Digiturk dizi paketini alma sebebimdi. Maalesef düşüşteki 2. Sezonu ve dibi bulan 3. Sezonu ile tam bir hayalkırıklığı oldu. Şimdi 4. Sezonu da ilk sezonun hattına izliyorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.