70’ler, sisli hava, yağmurda yansıma, kan, neo-noir ışıklar, altın para, silahlar ve patlamalar. Continental tüm hizmetleriyle Eylül’de emrinize amade.

Keanu Reeves abimiz, dördüncü filmden sonra John Wick serisine ara vermiş gibi gözükse de bu evrende daha anlatacak çok şey var. Bizler bu aralar Ana de Armas başrollü Ballerina filminden yeni bir haber beklerken The Continental dizisinden ilk fragman geldi. Baştan söyleyelim, muhteşem gözüküyor. Buyurun;

The Continental

Konu ve Detaylar

Dizi, muhteşem karizmasıyla Ian McShane tarafından canlandırılan Winston Scott karakterinin gençliğini anlatacak. Fragmanda; yer altı dünyasına ve kiralık katillere hizmet sunan Continental oteller zincirinin New York şubesinin, 70’li yıllardaki neo-noir portresini; Donna Summer’dan I Feel Love eşliğinde izliyoruz. Fragman boyunca muhteşem bir sinematografiyle; John Wick serisinden görmeye alışkın olduğumuz altın paraları ve Continental Oteli’ndeyiz. Silahlar, tüfekler, katanalar, dumanlar ve patlamalar; serinin olmazsa olmazı olarak fragmanda yine karşımıza çıkıyor. Son saniyede otelin önünde bize poz kesen kişi de gencecik hâliyle otelin gelecekteki müdürü Winston Scott.

Yalnızca üç bölüm sürecek olan dizi; Spartacus’ün kanalı Starz’da yayınlanacakken bir değişikliğe gidip NBC’nin sahibi olduğu Peacock’a geçmişti. Keanu Reeves elbette ki yapımcılardan biri ama yönetmen koltuğunda Chad Stahelski oturmuyor. Dizinin sağlayacağı aksiyon estetiğinden bir şüphemiz yok, bunun üzerine bir de yer altı dünyasını Martin Scorsese tarzı bir derinlikle ele alırlarsa bu seriyi ilerde çok konuşuruz, sezonlar ilerler ve John Wick dönemine kadar geliriz.

New York Continental

John Wick 3 ile birlikte Casablanca Continental’i görmüştük. John Wick 4 ile de Osaka Continental’i gördük ve artık emin olduk ki dünyanın dört bir yanındaki her bir Continental şubesi; şehri ve kültürüyle birlikte kendi kimliğini taşıyor. Dördüncü filmde; otel müdürü Shimazu’nun, John’u korumak her şeyini ortaya koyduğunda gördüklerimiz ve onun da öncesinde; üçüncü filmin son çeyreğinde “Biz yüksek şûrayız.” diyen Yargıç’a karşı Winston’ın; “Biz de New York’uz.” demesi, Continental’i bir bina olmaktan çıkarıp bir karakter hâline getiriyordu. Şimdi diziyle birlikte de bu şehirle bu otelin ruhunu ve bunların uğruna ruhunu teslim edenleri görecek olmak bizi inanılmaz heyecanlandırıyor.

Kadro

Winston – Ian McShane

Dizinin oyuncu kadrosu geniş ama şimdilik ilgimizi en çok çekenler şunlar olacak gibi duruyor: Winston Scott’ın gençliğini Colin Woodell canlandırıyor. Peter Greene, Charlie Amca’nın gençliğini canlandırıyor. Son olarak da Mel Gibson, Cormac karakterini canlandırıyor.

John Wick olmadan da evrenin harika işleyeceğine inanıyoruz ve dizinin yayınlanması için gün sayıyoruz. Konsiyer, oda servisi ve yeme-içme hizmetleriyle The Continetal de 2023 Eylül’de sizi ağırlamayı bekliyor.

Yazar

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.