Çevrimiçi dizi ve film izleme platformlarının her geçen gün ne kadar geliştiğini artık idrak edemiyoruz sanırım. Netflix’in başı çektiği bu çılgınlık artık öyle bir seviyeye ulaştı ki neredeyse tüm büyük yapım şirketleri kendi dizi ve film izleme platformlarını açtılar. Hatta artık bununla da kalmıyor bu bahsettiğimiz dizi ve film izleme platformları, kendi etkinliklerini organize eder hâle geldi. Disney, dün online olarak yaptığı Disney Plus Day etkinliği ile resmen üzerimize haber üstüne haber attı. Bunlardan en büyüklerini ayrıca konuştuk ve konuşmaya da devam edeceğiz ama gelin biz bugün Disney Plus Day’de duyurulan Marvel içeriklerine göz atalım.

1) Moon Knight

Şimdi eğri oturalım doğru konuşalım, Marvel Moon Knight’ı duyurduğunda çok azımız bu habere heyecanlandık. Moon Knight çizgi romanlarına ve karaktere olan ilginin az olması bir yana dursun, Marvel’ın açıkladığı diğer büyük dizilerin yanında Moon Knight çok sönük kaldı. Fakat son zamanlarda giderek artan Oscar Isaac sevdamız yüzünden bu diziye olan ilgimiz de bir hayli arttı. Daha önce paylaştığımız Oscar Isaac’in antrenman videosuyla birlikte diziden gelen bu teaser, Moon Knight dizisine iyiden iyiye heyecanlanmamızı sağladı.

2) She Hulk

Hani az önce söyledim ya Marvel’ın açıkladığı dizilerin yanında Moon Knight sönük kaldı diye. Sanırım She Hulk dizisi Marvel’ın şimdiye kadarki en gizli silahlarından bir tanesi. MCU’nun en sevilen karakterlerinden biri olan Hulk’un, daha aklı başında ve bir o kadar da güçlü olan kuzeninin hikâyesinin anlatılacağı dizi, sessiz ama iddialı bir şekilde geliyor. Gelen ilk görsellerde de Bruce Banner ile olan hikâyelerinin hiç de sandığımız kadar arka planda olmayacağını, dizide yer alacağını görüyoruz. Çok güzel gözüküyorlar ya!

3) Ms. Marvel

Hah. Geldik Marvel’ın en çok “tepki çekecek” içeriğine. Tabii ki dizinin içerisinde tepki verilecek hiçbir şey bulunmuyor fakat Ms. Marvel çizgi romanlarının yayınlanma geçmişini bilenlerimiz, dizi çıktığında da karakterin maruz kalacağı eleştirileri az çok tahmin ediyoruz. Amerika’daki Müslüman bir ailenin, genç kızının süper kahramanlığa atılma macerasını anlatacak dizimizden gelen ilk görsellerle birlikte Kamala Khan’ın hem dini yaşantısına hem de Captain Marvel’a olan hayranlığına tanık olma fırsatı buluyoruz. Açıkçası kendi elleriyle yaptığı Captain Marvel kostümü de çok tatlı gözüküyor ya.

4) Agatha: House of Harkness

WandaVision dizisindeki harika plot twisti ve en az plot twisti kadar harika olan müziği ile birlikte hayatımıza giren Agatha Harkness’ın kendi dizisinin yapılacak olması bazılarınıza fazla gelebilir. Ama ne yalan söyleyeyim ben çok mutluyum. Dizide Kathryn Hahn’ın mükemmel oyunculuğu şöyle dursun, Marvel evrenine “cadıların” ve büyülerin katılması beni çok mutlu ediyor. Bu yüzden de bu dizinin varlığından çok mutluyum. Ayrıca House of Harkness, House of M‘e mi bir gönder me? Yok yok, bu sefer düşmeyeceğim bu tuzağa.

5) Spider-Man: Freshman Year

Hani biz Tom Holland mı daha iyi Spider-Man, Tobey Maqueire mı yoksa Andy Garfield mı diye kendi aramızda tartışıyoruz ya. Birçok insan için bu sorunun cevabı: Hiçbiri. Aramızda hâlâ daha 94 yılında yayınlanmaya başlamış Spider-Man animasyon dizisindeki Spider-Man’in, en iyi Spider-Man olduğuna inananlar var ki o kadar da haksız sayılmazlar. Marvel’ın planlarında ise Tom Holland’ın Spider-Man’ini alıp, bir türlü anlatamadıkları amatör bir süper kahraman olduğu dönemlerini anlatacakları bir animasyon dizisi yapmak var. Biz de bu plana bayıldık doğrusu.

Bütün bu büyük haberlerin yanı sıra What IF? serisinin ikinci sezonu, Marvel’ın What IF? serisinden ilham alarak yapacağı Marvel Zombies animasyonu, Groot, Echo ve Ironheart dizilerini resmi olarak duyurdu. Böylece bizim de bekleyecek bir sürü içeriğimiz oldu. Siz en çok hangi Marvel yapımını bekliyorsunuz?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.