Love, Death & Robots ilk çıktığı günden itibaren sitemiz için önemli bir yere sahip. Animasyon severler için adeta bir açık büfe görevi gören bu yapımın, her ne kadar “muhteşem” diyebileceğimiz seviyedeki bölümleri bir elin parmaklarını geçmese de gayet eğlenceli ve bitirmeden başından kaldırmayan sürükleyici bir diziydi. İlk sezonunda Zima Blue, Sonnie’s EdgeBeyond the Aquila Rift gibi bölümlerle bizi etkilemeyi başaran Love, Death & Robots, ikinci sezonunda ise yarım kalmış gibi hissettiren birkaç güzel bölüme sahipti. Şimdi ise Netflix, yayınladığı kısa bir video ile dizinin üçüncü sezonunun geleceğini duyurdu!

Öncelikle Netflix’in, Love, Death & Robots’un üçüncü sezonunu duyurmak için oldukça farklı bir tercih yaptığını itiraf etmeliyim. Crown ve Queen’s Gambit’in aldığı Emmy ödülleriyle gövde gösterisi yapan Netflix, “11 Time Emmy Award Winning” sloganıyla da Love, Death & Robots’un aldığı Emmy’lerin altını çiziyor. Her ne kadar Crown ve Queen’s Gambit ile Love, Death & Robots’u tanıtma fikrini garip bulsam da tanıtım cümlesinin sonunda yer alan “Problem Child” ifadesi oldukça ilgimi çekti.

Gelelim kısa ama öz tanıtım videomuza. Önceki sezonlarda yer alan bölümlerden kısa kısa kliplerin bir araya gelerek oluşturduğu tanıtım videomuz, Three Robots bölümünden hatırlayacağımız karakterlerle birlikte açılıyor. İnsanlığın yok olduğu bir dünyaya turistik amaçla gelen bu üç robot, kıyametimizin gelmesinde kedilerin “parmağı” olabileceğini anlamış ve kendilerini büyük bir çıkmazın içinde bulmuştu hatırlarsanız. Anlaşılan evlerine dönemeyen bu üç robotumuzun, bir süre daha dünyadaki maceralarına tanık olacağız. Ayrıca Netflix burada da kendini tutamayıp, geçtiğimiz yılın en çok konuşulan işlerinden biri olan “Don’t Look Up” göndermesini de fragmana eklemekten geri durmamış.

20 Mayıs’ta bizlerin beğenisine sunulacak Love, Death & Robots’un üçüncü sezonu için ben çok mutluyum. Öyle ahım şahım bir sezon beklemiyorum yine fakat izlerken eğleneceğimden adım gibi emin olduğum bir sezon daha bizi bekliyor bence. Yine gelir gelmez başına oturup, birkaç güzel saat geçirip, enine boyuna tartışacağız gibi gözüküyor. Siz Love, Death & Robots’un üçüncü sezonundan neler bekliyorsunuz? Yorumlarını yazmayı unutmayın!

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Love,Death and Robots’un ilk sezonuna aşık olmuştum resmen. Bence ilk sezondaki neredeyse her bölüm efsaneydi. Kısa olduğu için bölümler olaya hızlı giriyordu ve bize muhteşem distopyalar anlatıyordu. İkinci sezon 8 bölümdü zaten ve iki üç tanesi hariç pek sevemedim. İzlenmeyecek kadar kötü değillerdi ama çok güzel de değillerdi. İlk sezon 9,5 ise ikinci sezon 7,5. Umarım üçüncü sezon ilk sezondaki havayı korur. David Fincher ve Tim Miller’a güveniyorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.