Bu zamana kadar size birçok live-action uyarlamasının haberini yaptık. Bu uyarlamaların bazılarına heyecanlandık bazılarına ise anlam veremedik. Anlam veremediklerimiz, “Neden böyle bir uyarlama yapılıyor, böyle bir şeye gerçekten çok mu gerek vardı?” dediğimiz uyarlamaların sayısı ise bir hayli fazla. Bugün de neden yapıldığına anlam veremediğimiz bu uyarlamalara bir yenisi daha eklendi. Milyonlarca insanın severek oynadığı Minecraft’ın live action uyarlaması geliyor hem de başrolünde Jason Momoa olacağı söyleniyor.

Film sektörünün, oyun sektöründen yaptığı uyarlamalara hepimiz aşinayız. Aşinayız aşina olmasına da bu uyarlamalardan memnun değiliz. Mortal Combat, Lara Croft, Warcraft, Assasin’s Creed ve son olarak izlediğimiz Uncharted filmi bizi tatmin etmekten oldukça uzak yapımlardı. Oynayan kişinin etkileşimine dayalı bir hikâye anlatma tekniği geliştiren oyunlar, sinemada bu etkileşim olmadan ne yazık ki çok da başarılı olmuyor. Bu yüzden çıkan her oyundan uyarlanan film haberine temkinli yaklaşıyoruz. Fakat bu sefer temkinli olmaktan daha fazlasıyız. Minecraft’ı sinemaya uyarlamak ne ya?

Arkadaşlar 2011 yılında çıkan Minecraft’ın, oyun dünyasını bütünüyle değiştiren bir yapım olduğunun pekâlâ farkındayım. Çıktığı yıldan itibaren toplamda 238 milyon gibi devasa bir satış rakamına ulaşan Minecraft, son yıllarda ne yazık ki belli başlı YouTube kanalları yüzünden kötü bir şöhrete kavuşsa da hâlâ daha “en başarılı oyunlar” listesinin en üst sıralarında yer alıyor. Bütün bunların farkındayım ve yine de bir türlü anlam veremiyorum. Minecraft sinemaya nasıl uyarlanabilir?

Bütün bu soru işaretlerini geride bırakırsak son gelen haberlere göre Game of Thrones, Aquaman, Dune, Fast and the Furious 10 gibi birbirinden önemli blockbusterlarda arz-ı endam eden Jason Momoa, nasıl yapılacağına bir türlü anlam veremediğimiz bu yapımın başrollerinde yer alacak. Bu noktadan sonra kelimeler bize yardım edemez… Hepimiz bekleyip nasıl bir yapımın bizi beklediğini göreceğiz.

“Napoleon Dynamite” ve “Nacho Libre” gibi filmlerden tanıyacağımız Jared Hess‘in yönetmenliğini yapacağı Minecraft filmi için siz neler düşünüyorsunuz sevgili dostlarım? Sizce de Minecraft, film olmak için gerekli hikâye potansiyelini içerisinde barındırıyor mu? Yoksa bu da bir diğer başarısız uyarlama girişimlerinden biri mi olacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.