Seri katilleri konu alan dizi ya da filmleri neden bu kadar çok seviyoruz hiçbir zaman anlamayacağım. Bunun hepimizin psikolojisinin bozuk olmasından mı yoksa “sıra dışı” bu insanların hayatını merak ettiğimizden mi kaynaklandığını bilmiyorum. Açıkçası bu konuda yorum yapacak yeterliliğe de sahip olduğumu düşünmüyorum. Fakat bildiğim bir şey var ki seri katilleri konu alan dizi ya da filmleri çok seviyoruz. Netflix, geçtiğimiz günlerde bunu bize yeniden kanıtlayan Dahmer serisinin başarısını göz önüne alarak Ryan Murphy’nin “Monster” serisine iki yeni sezon daha çekme kararı aldı.

Görünüşe göre Netflix, Ryan Murphy’nin kendileri için hazırladığı içeriklerin tamamından oldukça memnun. Daha önce bizlere American Horror Story ve American Crime Story gibi içerikleri izleten Ryan Murphy’nin, Netflix’de yayınlanan The Watcher ve Monster serileri de büyük bir ilgi çekti. Bu ilgiyi karşılıksız bırakmayan Netflix de yapımcının kendi platformlarında yer alan her iki dizisinin de yeni sezonlarına onay verdi. Çıktığı günden bu yana tüm dünyada gündemi oldukça meşgul eden Monster: The Jeffrey Dahmer Story’nin iki sezon daha devam etmesini isteyen Netflix gelecek sezonların, toplumu etkisi altına alan farklı canavarları konu almasını planlıyor.

Monster: The Jeffrey Dahmer Story’i hâlâ daha izlemedim. Ama tüm dünyada böylesine büyük bir etki yaratmış bir yapımın, Netflix tarafından devam ettirileceğinden adım kadar emindim. Daha önce söylediğim gibi seri katil yapımlarının bu kadar fazla sevilmesi ve seri katillerin bir anda empati kurulabilir karakterlere dönüşmesi hakkında ne hissetmeliyim bilmiyorum ama ilerleyen zamanlarda daha çok bu tarz yapım göreceğimizden eminim. Hayır, bari böyle diziler tutuyor diye Mindhunter’ı geri getirsinler. En azından gözümüz gönlümüz açılsın, öyle değil mi?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.