2023 yılının en beklenen filmlerinden John Wick: Chapter 4 için ikinci fragman yayınlandı. Bizleri yine soluksuz bir aksiyonun beklediği garanti olan film karakterin kendisini hedef tahtasından silme çabalarını konu alacak. Her ne kadar bu açıdan bir önceki filmden çok da başka bir şey anlatmayacak izlenimi verse de görünen o ki kendi evrenine yeni şeyler katmaya ya da var olanlar hakkında detay vermeye devam edecek. Örneğin üç filmdir sadece adını duyduğumuz ama bir türlü tanık olmadığımız High Table filmin odağı olacak gibi duruyor. Diğer yandan ise Yakuzavari başka bir topluluğun da filmin evrenini genişletme hamlelerinden biri olduğunu tahmin ediyorum.

Tabii burada John Wick yine eski simalara rastlıyor ve bunlardan birisine, Hollywood’da ne zaman iyi katana kullanan Japon gerekse rol teklif edilen Hiroyuki Sanada hayat veriyor. Karakterin karşı karşıya kalacağı rakiplerden biri ise Ip Man olarak hatırlayabileceğiniz Donnie Yen olacak. İşin High Table kısmında ise It filmlerindeki harika Pennywise performası ile bildiğimiz Bill Skarsgard duruyor.

Daha önce de dediğim gibi, bu serinin bir üçleme olarak kalması yerinde olurdu ama bu demek değil ki bu filmi sinemada izlemek istemiyorum. Aksiyon ve kareografiler yine çok iyi duruyor. Ayrıca yukarıda dediğim gibi kendi evrenlerini genişletmeleri de ilgimi çekiyor. Zaten Keanu Reeves de halinden çok memnun. John Wick serisi daha ekmek yedirecek Lionsgate firmasına belli ki. Evreni genişletmek de demişken, serinin bir tane dizisinin ve başrolünde Ana De Armas hanımefendinin olacağı bir Ballerina isimli yan filmin de yapım aşamasında olduğunu söyleyeyim. Hatta bu yan filmde Keanu Reeves de olacak John Wick rolüyle.

Ballerina, Anna De Armas, Keanu Reeves, John Wick

Seriye bakış açınız nedir? Daha önce de aksiyon filmi bolluğu olsa da, bu serinin kendine benzer başka bir alt tür oluşturduğunuz düşünüyor musunuz? Sizce daha kaç tane çekecekler devam filmi? Carrie-Anne Moss beşinci filmde olur mu? Ana De Armas başrollü Ballerina için heyecanlandınız mı? O da üçüncü filmde kısaca gördüğümüz, bu evrenin Ruslar tarafına odaklanabilir isminden yola çıkarsak. Şimdi bütün bu dediklerimi kafanızda tartın ve bıkmadan usanmadan bir kez daha benzer düşüncelerinizi döktürün.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.