Çizgi roman yapımları deyince aklımıza hemen Marvel, DC, Vertigo ve Image gibi büyük çizgi roman şirketlerinin; Warner Bros. ve Disney gibi devasa yapım şirketleri ile anlaşarak yaptığı milyar dolarlık filmler geliyor. Fakat bana göre hem şimdiye kadar yazılmış en iyi çizgi roman serilerinden biri olan hem de en iyi çizgi roman filmlerinden biri olarak sinemaya uyarlanan Scott Pilgrim’e hak ettiği değeri bir türlü veremiyoruz. Ama hiç üzülmeyin, henüz bunun için geç kalmadık zira Netflix, Scott Pilgrim’i anime olarak uyarlamak için kolları sıvadı!

Bu haberi yaparken bir noktanın altını özellikle çizmek istiyorum. Netflix, yeni Scott Pilgrim dizisini anime tarzında yapacak. Yani bu karar o kadar kritik ki eğer sevgili Netflix’imiz, çok sevdiğimiz ve Edgar Wright tarafından mükemmele yakın bir şekilde uyarlanan bir seriyi live-action olarak dizi yapmaya karar verseydi şu anda bambaşka şeyler okuyor olurdunuz. Hatta ne yalan söyleyeyim ben ilk başta live-action olarak uyarlayacaklarını sanıp bir hışımla klavyenin başına oturdum fakat daha sonra dizinin anime olacağını fark edip bütün söylediklerimi yuttum.

Netflix’in anime olarak uyarlayacağı Scott Pilgrim dizisinin, ne kadar “anime” olacağını bilmesem de benim bu projeye olan inancımı arttıran birkaç şey var. Bunlardan ilki hem kaynak eser olarak gördüğümüz çizgi romanların yazarı ve çizeri Bryan Lee O’Malley‘in hem de hâlihazırda mükemmel bir Scott Pilgrim uyarlaması yapmış olan Edgar Wright, bu dizi için bir kez daha yan yana gelecekler ve her ikisi de dizinin yapımcı koltuğunda oturacak. BenDavid Grabinski‘nin senaryosunu yazacağı projenin animasyon işlerini ise Science SARU şirketi yürütecek.

Bu sitede yeteri kadar Scott Pilgrim övmediğimin farkındayım ve bu yüzden tarih beni affetmeyecek. Fakat benim büyük bir Scott Pilgrim hayranı olduğumu bilmenizi isterim. Çizgi romanlarını defalarca okudum, oyunlarını oynadım, filmini tekrar tekrar izledim! Henüz Netflix tarafından hazırlanacak dizinin, orijinal çizgi roman stilini ne kadar takip edeceğini bilmiyorum fakat çizgi romanların yaratıcısının bu işin başında olması, benim bu diziye olan güvenimi arttırıyor. Umarım her şeyiyle çizgi romanların birebir ekrana yansıtılmış hâli olur ve biz de bir kez daha mükemmel bir Scott Pilgrim işine kavuşmuş oluruz!

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

2 Yorum

    • M. Halit Koçak Cevap ver

      Çok zor ya. Hepsi dünya yıldızı oldu çıktı o filmdekilerin 🙁

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.