“Bir zamanlar fırtınalar estirirdim. Eskisi gibi değilim şimdi değiştim” demişti ya Mazhar Alanson. Bugünlerde Marvel Sinematik Evreni’ni bundan daha iyi anlatan bir parça olduğunu düşünemiyorum. Zamanında sinema sektöründe fırtınalar estiren, her çıkardığı filmle bir milyar dolar barajını geçen MCU son birkaç yapımda bu başarısından oldukça uzak bir görüntü çiziyor. MCU’yu destekleme projesi olarak başlayan Disney+ dizileri de tıpkı MCU gibi başlangıçta bizi mutlu etti fakat son yapımlar yine bizi hayal kırıklığına uğrattı. Bu yüzden artık Marvel’dan gelecek haberlere gün geçtikçe daha az heyecanlanır olduk. Fakat bugün Marvel, Secret Invasion dizisinden ilk fragmanı yayınladı ve hiç beklemediğim bir şey oldu. Deliler gibi coştum!

Öncelikle şunu söylemem gerekiyor ki Secret Invasion, Marvel çizgi romanlarında benim en sevmediğim hikâyelerden biri. İstedikleri birinin şekline bürünen ve şeklini aldıkları bireyin tüm anılarına sahip olan hatta kendilerinin bir şekil değiştiren olduğunu bile unutan Skrullar’ın Marvel kahramanlarının arasına karışmaları ve sürekli dönen “Aramızdan birinin Skrull olduğunu nasıl bilebiliriz?” gerginliği beni inanılmaz bayıyor. Bu yüzden Secret Invasion dizisine karşı inanılmaz ön yargılı bir şekilde yaklaşıyordum. Fakat fragman beni adeta şaşkına çevirdi.

Nick Fury ile birlikte açılan ve odak noktasına bizim beklediğimiz gibi Skrulları değil Nick Fury’e odaklanan Secret Invasion fragmanı, bir “uzaylı” dizisinden çok “gizli ajan” konseptine yönelmiş gibi duruyor. Bu karar da açıkçası beni çok mutlu ediyor. Öte yandan fragmanın verdiği gerilim havası bana Winter Soldier filminin yarattığı atmosferi hatırlatıyor. Ayrıca The Punisher’ın “One” fragmanı ile Avengers: Age of Ultron’un ilk fragmanıyla birlikte Marvel Cinematic Universe’de en sevdiğim fragmanlar arasına girdiğini söyleyebilirim.

Secret Invasion dizisinde Nick Fury ile Cobie Smulders’ın canlandırdığı Maria Hill, Captain Marvel filminde gördüğümüz Talos ve son olarak Black Panther filmlerinden tanıdığımız Everett K. Ross geri dönmesi bir yana dursun Game of Thrones ile yıldızı parlayan Emilia Clarke, Talos’un kızı olduğu olduğu söylenen bir rolle MCU’ya katılıyor. Anlayacağınız tüm yıldızlar bir araya geliyor.

21 Haziran’da Disney+’da yayınlanmaya başlayacak Secret Invasion dizisine ben çok heyecanlandım ve buna çok şaşırıyorum. Umarım dizi, en az fragmanı kadar güzel olur. Zira benim artık bir kalp kırıklığına daha dayanacak gücüm kalmadı. Siz nasıl buldunuz fragmanı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.