Birbirinden farklı platformlar tarafından her gün üstümüze, birbirinden farklı onlarca içerik atılıyor. Artık bu duruma o kadar alıştık ki resmen içerik arsızı olduk. Eğer bir ayda, belirli bir sayının altında film ya da dizi çıkarsa burun kıvırmaya başladık. Fakat bazı zamanlar, bu içerik bolluğu içerisinde kaybolabiliyor; tüketmekten keyif alacağımız bazı yapımları kaçırabiliyoruz. Peki, buna kim dur diyecek? Tabii ki Geekyapar! Bundan sonra her ay düzenli şekilde önümüzdeki ay çıkacak olan beş film, beş dizi ve beş oyunu listeleyeceğiz.

E, daha ne duruyoruz? Hemen Nisan 2023’de görücüye çıkacak olan film, dizi ve oyunları içeren listemize başlayalım.

Nisan Ayında Beklediğimiz 5 Film

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

  • Çıkış Tarihi: 7 Nisan
  • Platformlar: Sinemalar

Bu ayı geeklik müessesesine çağrılı bir filmle açıyoruz: Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves! Evet, biliyoruz yıllardır pek çok geek markanın beyaz perdeye yahut televizyona uyarlanmasına şâhit olduk; son on yılda sinemayı süper kahraman filmleri hakimiyet altına aldı veya bunların en son örnekleri ile Game of Thrones yahut The Last of Us gibi hem geek izleyiciden hem de genel izleyiciden fazlaca takdir görenleri oldu. Ama işte orada, özellikle son iki-üç yıldır Vox Machina veya ucundan kıyısından Stranger Things ile ismini kitlelere yaygınca ulaştırmaya çalışan koca bir FRP kültürü var, Dungeons & Dragons da kendisinden ilham alanların çok gerisinde kalsa da bunun en net temsilcisi. İstiyoruz ki o diğer filmi unutalım ve bu yeni filmle tertemiz yolumuza devam edelim.

Mitat

  • Çıkış Tarihi: 7 Nisan
  • Platform: Sinemalar

Sevgili Doğu Yücel’in polisiye mizah türündeki eserinden uyarlanan Mitat, şüphesiz bu ay en çok merak ettiğimiz filmlerden biri. Film evden işe, işten eve gidip gelen ve son derece sıradan bir hayatı olan Mitat Karaman’ın, bir gece zil çalınca uyanıp apartmanın kapısını açmasıyla değişen hayatını anlatıyor. Başrollerde ise Kadir Doğulu, Sinan Albayrak ve Dilek Serbest var. Daha önce duymadıysanız bile tam vaktidir; Mitat biziz, Mitat sizsiniz. Mitat’a bir şans verin!

Renfield

  • Çıkış Tarihi: 14 Nisan
  • Platform: Sinemalar

Başrollerinde Nicolas Cage, Nicholas Hoult ve Awkwafina’nın yer aldığı Renfield, korku ile komediyi birleştiren yeni bir Drakula uyarlaması. Şurada detaylarından bahsettiğimiz film, her ne kadar efendisinden eziyet görse de yıllar boyunca ona hizmet etmek zorunda kalan Drakula’nın yardımcısı Renfield’ın, Karanlıklar Prensi’nden bağımsız bir hayat arayışını anlatacak. “Hep bu vampirleri izliyoruz, biraz da uşakları neler yapıyor, onu görelim!” diyorsanız ve Nicolas Cage’in varlığı ile desteklenen bu fikir size de eğlenceli geliyorsa bu ay gözünüz Renfield’da olsun.

Ghosted

  • Çıkış Tarihi: 21 Nisan
  • Platform: Apple TV+

Dungeons & Dragons dedik, geek bekler dedik, bir de listeye 2022 yapımı olduğu için dâhil etmediğimiz Paul Mescal başrollü God’s Creatures filmi vizyona giriyor filan ama şimdi bir romantik macera başlığı da açmış bulunduk. Neden derseniz; ilk olarak Geek Bekler biraz da böyle durumlar için var, ikinci olarak ise başrollerde Chris Evans ile Ana de Armas yer alıyor ve senaryo, Deadpool’da da beraber çalışan Rhett Reese – Paul Wernick ikilisine emanet edilmiş. Bir de üçüncü olarak, hepimizin arada sırada koca bir sinema günü planlamak yerine akşam evde oturup, şöyle bir kafa dağıtmak için klasik Mr. & Mrs. Smith hikâyelerini ziyaret etmeye ihtiyacı olabilir.

The Covenant

  • Çıkış Tarihi: 28 Nisan
  • Platform: Sinemalar

Guy Ritchie‘nin yeni filmi The Covenant da hem yönetmen hem de kadrosunda yer alan Jake Gyllenhaal ve Antony Starr sebebiyle bu ay beklediğimiz filmlerden biri. The Covenant, Amerikan askeri John Kinley’in Afganistan’daki bir operasyon sırasında tercüman Ahmed tarafından hayatının kurtarılmasının ardından, borcunu ödemek adına Ahmed ve ailesine Taliban’dan kaçışları için yardım etmesini anlatıyor. Bu ay sinemada bayağı alternatif bulunduğu ve ülkenin ekonomik durumu da malum olduğu için filmin vizyondan çıktıktan sonra Amazon Prime’da yayına gireceğini bir ufak not olarak düşmek isterim.

Nisan Ayında Beklediğimiz 5 Dizi

Nisan Ayında Beklediğimiz 5 Oyun

1 2 3
Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.