The Boys dizisi ilk çıktığında ana olay örgüsü bir yana dursun Karl Urban ve Antony Starr’ın mükemmel oyunculuğu ve süper kahraman janrasına yaptığı göndermeler sayesinde kalbimizde yer edinmişti. Özellikle süper kahraman yapımlarının televizyon ve sinemayı adeta tekelleştirdiği bu dönemde, zekice düşünülmüş bir süper kahraman hicvi izlemek inanılmaz keyifliydi. Fakat artık The Boys da yavaş yavaş dalga geçtiği şeye dönüşüyor: The Boys’a Spinoff dizisi geliyor.

Aslında The Boys ilk çıktığında muhteşem popüler olan bir dizi değildi. Ama dizinin yıldızı her geçen gün biraz daha parlamaya başladı. Özellikle son günlerde Amazon Prime’ın Türkiye’ye gelmesi sayesinde ülkemizde de hak ettiği değeri gören dizi, hem Amazon’u hem de izleyenleri oldukça memnun etti. Öyle ki dizinin ikinci sezonunun başladığı günlerde üçüncü sezonun geleceğinin haberini aldık. Şimdi de Amazon, tıpkı The Boys ile dalga geçtikleri Marvel ve DC gibi dallanan budaklanan bir evren kuruyor gibi gözüküyor.

The Boys dizisinin yapımcısı Craig Rosenberg tarafından tasarlanacak olan dizi, Vought şirketinin yönettiği, ergen süper kahramanlarla dolu olan bir liseyi konu alacak. Serinin R Rated yani +18 olacağını açıklayan yapımcı ekip, hiç de normal olmayan bir lisede eğitim gören süper ergenlerin, hem sıradan ergenlik krizlerini hem de bu krizleri bir süper insan olarak yaşamlarını anlatacak. Hatta diziyi: “Biraz lise dizisi biraz Açlık Oyunları” olarak tanıtıyorlar ki bunun oldukça garip olduğunu söylememize gerek yok sanırım.

Yani açıkçası süper kahramanların, pis işler çeviren bir şirket adına çalıştıkları bir distopyayı anlatan; süper kahramanların birer pazarlama ürünü oldukları bir dünyada Marvel ve DC’nin kurduğu süper kahraman evrenleriyle dalga geçen dizinin, şimdi popülerleşmeye başlayınca, tıpkı dalga geçtiği evrenler gibi bir yapıma dönüşmesi neresinden bakarsanız bakın komik. Hani konuyu ünlü Sith Lordu Palpatine’in sözleriyle özetleyecek olursak: “Ironic.” Yanlış anlamayın, çıkınca izleyeceğiz ve güzel olursa da ilk biz öveceğiz ama işte para adama böyle lafını yediriyor dostlar. Sinematik evrenle dalga geçen bir televizyon dizisi popülerleşince bir anda sinematik evrene dönüşebiliyor.

Siz ne düşünüyorsunuz The Boys’un gelecek olan spinoff dizisi hakkında? Sizce bu iyi bir fikir mi? Yorumlara gelin biraz The Boys dedikodusu yapalım.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.