Tartışmalı geçen ikinci sezonunun ardından tartışmasız şekilde iyi bir üçüncü sezonla ekranlarımızı şenlendiren The Boys, geçtiğimiz gün sezon finalini yaptı. Üçüncü sezon henüz sona ermeden, genel itibariyle sosyal medyayı çok iyi kullanan, günceldeki hiçbir olayı kaçırmayan ve tanıtımlarında da gayet başarılı olan The Boys’un sahne arkasındaki ekibi sayesinde dördüncü sezon onayının alındığını ve çekimlerine de Ağustos 2022’de başlanacağını biliyorduk. Nitekim The Boys üçüncü sezonunu tamamlarken, bir sonraki sezonda cevaplanması gereken bir sürü de yeni soru bıraktı, biz de onlardan en önemli beş tanesini şöyle bir konuşalım dedik.

Seven Ekibinin Yeni Üyeleri

Bu sezonun tanıtımları da geçtiğimiz sezonunkine benzer şekilde Seven ekibine katılacak ve dolayısıyla dizide görücüye çıkacak olan yeni süperleri içeriyordu. Ancak geçtiğimiz sezonda tanıdığımız, ilk bölümden itibaren gördüğümüz ve ikinci sezonun hikâyesini üzerine bina ettiğimiz Stormfront’tan farklı olarak bu sezonun büyük bir kısmını Seven ekibinin sayısını tamamlamaya uğraşmasıyla geçirdik.

Geldiğimiz noktada her ne kadar Deep ve A-Train ekibe dönseler de bu sezon, dört üyeyi kaybettik. Seven’dan önceki süper ekibi Payback’te de yer alan ve bu açıdan Seven’ın en eski üyesi olan Black Noir, biyolojik babasının Soldier Boy olduğunu kendisinden gizlediği için Homelander tarafından öldürüldü, Seven’ın sözde en yeni üyesi olacak olan Süpersonik‘e çoktan veda ettik, Queen Meave kamuoyu gözünde öldü biliniyor ki öyle olmasa bile güçlerinden arındı ve Amerika’nın sevgilisi Annie de kostümünü çıkartıp artık açıktan açığa bizim çocuklarla çalışmaya başladı.

Evet, hikâye ilk sezondaki “Süper kahraman parodisi ekip aslında çok kötü insanlardan oluşur” temasından çok farklı noktalara gidiyor ve Seven ekibi de cılkı çıkmış bir oluşuma döndü ancak Homelander’ın son bölümde A-Train, Deep ve Ashley ile konuşmasından sonra onların da yeri pek sağlam temellere oturmuyor diyebileceğimiz için dördüncü sezonda Seven’ın nasıl bir hâl alacağını merak etmemek elde değil.

Victoria Neuman’ın Uzun Soluklu Oyunları

Bir süper olduğundan izleyiciler olarak bizlerin ikinci sezon finalinden beri, bizim çocukların bu sezonun başından beri haberdar olduğu ancak The Boys dünyasında yaşayan diğer sıradan insanların henüz haberdar olmadığı Vicroria Neuman için şu anlık Homelander ile iş birliğini gözeterek fahri bir Seven üyesi diyebilir miyiz? Yani, böyle demesek bile kendisi dördüncü sezonda olayların bayağı ortasında olacak gibi gözüküyor.

Victoria’nın etrafında hâlâ cevaplanmamış bir sürü soru var. İkinci sezonda hayatımıza süper karşıtı biri gibi girmişti ve Hughie de bu yüzden kendisiyle iş birliği yapmıştı, o tavırlar nereden çıkmıştı bilmiyoruz, kızını kalıcı V serumu vererek bir süper hâline getirdiğini tahmin ediyoruz ama bunu neden yaptığını bilmiyoruz, üvey babası Stan Edgar ile ilişkisi kendi açısından iyi gibi gözüküyordu, bu serumu neden Vought CEO’su olan üvey babasından istemediğini bilmiyoruz fakat ileriye yönelik olarak en önemlisi, Starlight’a da yanaşıp olumlu cevap alamadığı planlarının ne olduğunu bilmiyoruz. An itibariyle Homelander tarafından yönetilen bir kukla gibi ama görünüşte babasını bir kalemde harcayan, emelleri için iyilik timsali Annie’ye yanaşan, her yolu göze alıp da başkan yardımcısı olmayı kafaya koyan karakterin bir uzun oyunu da olmalı, değil mi? Kamala Harris göndermesini ayrıca takdir ettiğimi de böylece belitmek istedim, The Boys güzel dizi.

Stan Edgar’ın Planları

Victoria’dan hemencecik üvey babasına bağlama ihtiyacı hissediyorum. Evet, biliyorum bu saatten sonra en az umursadığımız karakterlerden biri kendisi olmalı ve çizgi romanlarda da öyle büyük bir rolü bulunmuyor. Fakat The Boys, şimdiye kadar Black Noir ve Stormfront karakterlerinin öyküleri başta olmak üzere bir sürü değişiklik yaptı, burada da neden öyle olmasın?

Stan Edgar’ın genel olarak gölgelerde çalışabilen, stratejik bir karakter olduğunu biliyoruz; yıllardır Vought içerisinde çalışırken birçok kişiyle ittifak kurmuş, bazılarına kendi çıkarları için ihanet etmiş, bugün bahsettiğimiz Homelander ve Victoria gibi nicelerini de bulundukları konuma en baştan taşımış biri o. Bazen bazı şeyler göründüğü gibi olmayabilir ki Edgar da elinden alınan konumuna, üvey de olsa kızı tarafından uğradığı ihanete ve Homelander’ın ona beslediği kötü duygulara rağmen pek keyfi kaçmış gibi gözükmüyordu, sanki buradan bir hikâye çıkacaktır, ne dersiniz?

Butcher’ın Akıbeti

Ağır topları elbette ki sonlara bırakıyoruz. Butcher’ın V serumu ile ve dolayısıyla güçle imtihanı, bu sezondaki en ilgi çekici şeylerden biriydi ve ben, sezonun tüm diğer bölümlerine göre bayağı sönük kaldığını düşündüğüm son bölüme rağmen Homelander ve Butcher’ın sezonun başında yaptıkları o anlaşmanın nihayete ereceğini düşünüyorum. Sezon finaline bir kala geçici süper serumunun belirli bir dozdan sonrasının ölüme sebep olduğunu öğrendik; Butcher da kritik eşiği çoktan geçmişti. Nitekim sezon finalinde de toplasan bir yıl kadar ömrü kaldığını öğrendik.

Dördüncü sezon, son sezon olur ve Butcher ölürse bir karakteri, karakter gelişimini eksik bırakmadan ama çizgisini de bozmadan sonuna kadar götürdükleri için The Boys’u ömrüm boyunca takdirle anacağım. Fakat öyle olmaz ve dizi devam ederse, biraz gecikmeli ve farklı şekilde de olsa çizgi romanlara uygun olarak Butcher’ı kalıcı V vererek kurtaracaklarını düşünüyorum. Böylece anlaşma da nihayete ermiş olacak.

Homelander’ın Sınırları

Vee geldik sona. Homelander, ikinci sezon finalinin tam paraleli şeklinde Ryan’ı yanına aldı, bütün sezonu “Artık gerçek kimliğimi saklamayacağım” diye sayıklayarak geçirdi; bu sayıklamaların da geri dönüşünü elde edip, tam anlamıyla kendisi olarak karşımızda artık. Soldier Boy tehdidi şimdilik ortadan kalkmış görünüyor ve hem Meave hem de Butcher sevdikleri için kendisine olan düşmanlıklarının yanında en temel prensiplerini feda ettiler. Bu saatten sonra onu kim tutacak?

Anlaşılan o ki dördüncü sezonda mutlaka pislikleştiren o gücün sınırlarının nerelere varabileceğini izleyeceğiz ve şu an için bu gücü, dümdüz bir şekilde mucizevi bir kuvvetle yok etmenin bir yolu bulunmuyor. Dizinin ana stereotipini oluşturan baba problemleri, Ryan üzerinden devam eder ve Homelander’ın sonunu o mu getirir, Homelander bir noktada Edgar’ın da söylediği gibi kendini mi bitirir yoksa bu dizi, mutlak gücün mutlaka muktedir kaldığını mı kanıtlar, bilemiyorum. Fakat hepsi de kulağa kaba kuvvet, iki yumruk-bir tekmeden daha ilgi çekici geliyor.

The Boys, dördüncü sezonuyla ancak seneye bizlerle olur ve biz de o vakte kadar bu soruları kafamızda döndürürüz. Yeni sezon gelene kadar izleyecek bir şeyler ararsanız size şu yazıyla yardımcı olabilirim, belki bir nebze teselli olur? Üçüncü sezonun ardından sizin aklınızda beliren soru işaretleri var mı? Dördüncü sezonda nelerin olmasını dört gözle bekliyorsunuz? Sorduğumuz sorulara cevaplarınız yahut başka başka teorileriniz varsa yazın, geek’in besini budur!

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.