İlk duyurusunun üstünden geçen yaklaşık iki yıllık bir geliştirme sürecinin ardından The Boys’un spin-off dizisi Gen V için bir tanıtım filmi yayınlandı. Gen V, üç sezonuyla artık iyice tanıştığımız The Boys evreninde yer alan Godolkin Üniversitesi’nde öğrenim görmekte olan süper güçlü genç-yetişkinlere odaklanacak. Tabii Gen V ismi “Y kuşağı“, “Z kuşağı” türünden bir isimlendirme olsa da hâlâ The Boys markasından bahsediyoruz dolayısıyla alışkın olduğumuz üniversite hayatı ve onun dramlarından çok; kan, ter, gözyaşı, şiddet, abesle iştigal durumlar ve bilumum yozlaşmışlıklar görmeyi bekliyoruz. Fragman da bu beklentilerimizi doğrular nitelikte, hemen aşağıya bırakalım:

The Boys spin-off’u Gen V fragmanı

2023’te izleyeceğimiz Gen V’nin oyuncu kadrosunda Jaz Sinclair, Chance Perdomo, Lizze Broadway, Shelley Conn, Maddie Phillips, London Thor, Derek Luh, Asa Germann, Patrick Schwarzenegger, Sean Patrick Thomas, Marco Pigossi, Clancy Brown, Alexander Calvert ve Jason Ritter yer alıyor. Jaz Sinclair ve Chance Perdomo‘yu Chilling Adventures of Sabrina‘dan hatırlayabilirsiniz; kadronun genç üyelerinin devamı ise bir hip-hop sanatçısı ve Arnold Schwarzenegger’in oğlunu saymazsak, pek aşina simalar değiller. Bu yeni kadronun dışında dizide, The Boys’tan A-Train rolüyle Jessie T. Usher, üçüncü sezonda Yedi’nin filmini çeken yönetmen rolüyle P.J. Byrne ve yaşasın ki Vought’un kukla CEO’su Ashley rolüyle Colby Minifie’yi de zaman zaman göreceğiz.

The Boys zincirleşme, idolleşme ve standartlaşmayla çıkan her yeni bölümünde bazen komik ögelere parmak basıp bazen de olabilecek en sert şekilde suratımıza vurarak dalga geçen bir dizi. Bunu özelde süper-kahraman türü ve medya üzerinden yapıyor ama temelde süper ya da değil, her bir karakterinin tarzı, tavrı ve sözleriyle yerleştirilip temsil ettikleri bir ideolojik görüşün varlığı sebebiyle malumu ilam etmeye gerek yok, iğnelediği asıl şeyin içerisinde yaşadığımız sosyal, ekonomik, kültürel düzen olduğunu biliyoruz. Bunu bilinçli bir şekilde yapan ve takdiri de buradan toplayan bir markanın önce Diabolical ve şimdi de Gen V ile bir başka zincirleşmeye, idolleşmeye ve umuyoruz ki hemen gelmeyecek bir standartlaşmaya varan yola adım atması ilk bakışta dizinin dışarısında olan bizler için biraz tat kaçırıcı görünüyor. Yine de her bir ânını sevdiğim üçüncü sezona yaslanıyor ve yukarıdaki fragmandan sonra ümitlenerek, bu sefer The Boys tarzıyla yıllardır bizlere satılan bir kökler, eğitim ve gençlik hayali eleştirisi izlemenin iyi bir fikir olabileceğini düşünüyorum. Oraya girerler mi, bunu da zaman gösterecek tabii. Siz ne dersiniz?

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.