Geçtiğimiz hafta boyunca WitcherCon isimli, sanal bir etkinlik gerçekleştiriliyordu ve bu etkinlik kapsamında hem diziden sebep Netflix ekibi hem de oyunlar vesilesiyle CD Project Red ekibi, yeni yeni içerikler paylaşıyordu. Witcher hayranları için bulunmaz olan bu fırsatı, genellikle başyazardan başrollere kimselerin katıldığı paneller düzenlemek, Geralt’ın oyunlardaki seslendirmeni Doug Cockle‘ın sesinden Kıta’ya özgü yemek tarifi videoları hazırlamak, çeşitli yayıncılar ve hayranlarca üretilen içerikleri paylaşmak, satışa sunulan Witcher ürünlerini tanıtmak gibi şekillerde karşımıza çıkarttılar. Tabii aralarda Jaskier’in ikinci sezonunu betimleyen yeni görseller paylaşıldığı oldu, yine ikinci sezonu anlatan animasyonlar yahut çizimler de verildi. Bunların hepsine hâlâ, başta dizinin resmi hesabı olmak üzere içerisinde Witcher ismi geçen herhangi bir twitter sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bugün ise kesenin ağzını iyice açtılar ve Netflix tarafı için WitcherCon’dan aldığımız yeni bilgilerin en büyüğü döküldü oradan. İkinci sezonun yayınlanma tarihi 17 Aralık 2021 olarak açıklandı. Sezonda yer alacak bölümlerin isimleri de sekizinci bölüm hariç, ilk sezondakine benzer bir animasyon eşliğinde duyuruldu.

Yukarıdaki paylaşımı es geçecekler için, ismi açıklanan yedi bölümü bir de şöyle yazalım:

  • Grain of Truth
  • Kaer Morhen
  • What is Lost
  • Redanian Intelligence
  • Turn Your Back
  • Dear Friend
  • Voleth Meir

Bölüm isimlerinin hepsi olmasa da büyük bir çoğunluğu seriyi, özellikle de ilk romanı okuyanlar için fazlaca şey anlatıyor. Ben de bu yazıya noktayı koyduktan sonra, olabildiğince yakın zamanda bölümlerin isimlerinden yola çıkarak ikinci sezonda neler olacağına dair bir yazı yazacağımdır. Merak edenleriniz varsa siteye bakar olmanızı ümit ederim.

Aralık ayı ikinci sezon için beklediğimiz bir tarihti zira ilk sezon da yine aralık ayında Netflix’e gelmişti. Sadece bu sefer aralığın başına değil sonuna kalmış dizi, vardır bir sebebi diyorum. Sizler ne dersiniz, dizinin ikinci sezonuna heyecanlı mısınız? Bölüm isimleri size neler anlattı? WitcherCon’u takip ettiniz mi ve en ilginizi çekenler ne oldu? Ben Witcher yazmayı ve konuşmayı her zaman hevesle bekliyorum, eşlik ederseniz benden mutlusu olmaz.

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.