Geçtiğimiz günlerde size Witcher ile ilgili oldukça mutlu bir haber vermiş ve CD Projekt Red’in, ilk Witcher oyununun remake’ini yapacağı haberini vermiştim. Bugün bir Witcher haberiyle daha karşınızdayım fakat ne yazık ki bir önceki kadar sevindirici değil. Dün akşam saatlerinde Henry Cavill resmi Instagram sayfasından önce Witcher’ın dördüncü sezonunun onaylandığını duyurdu daha sonra da dördüncü sezonda Geralt’ı kendisinin değil, Liam Heamsworth’ün canlandıracağını açıkladı.

Witcher dizisi hiçbir zaman Game of Thrones hatta House of the Dragon kadar global bir fenomene dönüşemedi. Fakat yine de biz geekler için izlemesi oldukça keyifli, eğlenceli bir diziydi. Her uyarlamada olduğu gibi hataları, eksiklikleri vardı ama görmezden gelebiliyorduk. Netflix’in de Witcher dizisini tıpkı Star Wars ve Lord of the Rings gibi bir film ve dizilerle desteklenen bir evren hâline getirme çabası takdirimizi topluyordu. Fakat sanıyorum son zamanlarda Henry Cavill’ın gelecek planlarındaki değişiklikler, Witcher dizisinde oynamasına müsaade etmeyecek bir hâl aldı. İnternette Henry Cavill’ın rolden sıkıldığı ve dizide daha fazla yer almak istemediği yönünde dedikodular dönse de ben çok ihtimal vermiyorum açıkçası bu söylentilere.

Bir Geralt olarak Henry Cavill’ın yeri doldurulamaz mı, Liam Hemsworth bu role layık bir oyuncu mu bilemiyorum. Fakat benim için bir dizi devam ederken yapılan oyuncu değişiklikleri hiçbir zaman iyiye alamet olmuyor. Hikâye devam ederken oyuncuların yüzlerinin, seslerinin ve oyunculuklarının değişmesi; dizinin kurduğu kurgusal gerçekliği bozuyor ve ne yalan söyleyeyim benim için işin sihri bir anda dağılıyor. Bu yüzden Henry Cavill’ın Witcher dizisinde yer almayacak olması benim tadımı fazlasıyla kaçırdı. Hatta dizide Henry Cavill’ın Geralt’ı haricinde izlemeye değer bir şey var mıydı diye sorgularken buluyorum kendimi. Artık buna izleyince karar vereceğiz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Henry Cavilll kadar aranan ve kendi kariyerini baltalayan başka bir oyuncu var mı acaba? Witcher rolu ona zaten uygun değildi sırf Wither’ı sevdiği için oynadu sonra da sevenlerinin tadını yarıda bıraktı. Bu açıkça bir ihanet. Baştan programını buna göre düzenle ya da hiç başlama. Superman olarak gerçekten ben başka oyuncu düşünmezdim ama bu sefer de kötü bir DC zamanında Süpermen oldu. Basiretsiz midir nedir. Marvel’a geçmesi de artık zor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.