Geçen gün tepemize Dormammu’nun parmaklarının arasından kaçıp yedinci boyuttan süzülerek düşen bombadan sonra, bir anda çizgi roman dünyasının bir numaralı gündemi değişti. Artık işimiz gücümüz Doctor Strange ve -beklediğimiz gibi Civil War’ın sonunda da bir Doctor Strange sahnesi olursa daha da uzunca- bir süre öyle olmaya devam edecek.

Buna da Entertainment Weekly’nin özel dosyasıyla başladık. İlk görseli patlatan EW, şimdi de Marvel’ın madden ve manen babası olan Kevin Feige ile karaktere yönelik bir röportaj yaptı. Feige, kaba hatlarıyla şu cümleleri kullandı Doctor Strange ile ilgili.

Mystical-Strange-005-EW

Nihayetinde birçok şey yapabiliyor olacak. Büyü yapabiliyor ve bu büyülerin çizgi romanlarda çok eğlenceli, tekerleme gibi isimleri var. Bundan uzaklaşmak istemiyoruz, çünkü Doctor Strange’i Doctor Strange yapan şeyler bunlar. Uçmasını sağlayan bir Havalanma Pelerini var, ama kendisi tam olarak Superman ya da Thor gibi uçamıyor. Bu pelerinin kendisine ait bir bilinci var; yine kırmızı pelerinli bir kahraman sahip olmamız da ayrı bir durum tabii. Ama bununla çok özel ve orijinal bir şekilde ilgileniyoruz. Işık mandalaları yapıp, kalkan ve silah olarak kullanabiliyor. Gözünüzün önünde portallar açıp dünyanın başka yerlerine gidebiliyor. Ve dürüst olmak gerekirse, bu filmde bile pek çok gücünün ne olduğuna sadece kısa bir dokunuşla eğileceğiz.”

Benim bu filmle ilgili genel prensibim aşağı yukarı ilk duyurulduğundan beri aynı. Doctor Strange bence ilginç bir karakter değil, ilginç hikayelerde de bulunmuyor. Ama bu filmin başarılı olacağına, iyi olacağına inanıyorum çünkü Kevin Feige gerçekten de meseleye derin bir tutku duyuyor. Şu beyanlarından bile anlaşılabiliyor zaten. Ben o yüzden şu an ümitli sınıfındayım. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.