Çok çok çok net konuşuyorum, eğer hayatınızın bir noktasında PlayStation ekipmanı sahibi bir insan olarak Plus aboneliğinizi bıraktıysanız; ve bunun sebebi “Eskisi kadar iyi oyunlar çıkmıyor” idiyse, çok yanlışsınız. Çok. Örseyle girdim muhabbete, farkındayım, ama gerçekten samimiyetle elde değil. Coşuyorum. Kendimden geçiyorum. Ayda yalnızca bir paket sigara parasına gelen oyunlar beni dev ihya ediyor.

Ama elbette, PS3 dönemi Plus’tan, PS4 dönemi Plus’a geçişte de bir mantık değişimi oldu. Bu mantık değişiminin de oyuncuda neden böyle bir izlenim yarattığını da anlıyorum. Çok doğal. Ben de bir dönem aşağı yukarı aynı şeyi düşündüm; eskiden Mass Effect 3 oynadığım Plus’la o kadar büyük isimler oynayamıyordum artık. Yalnız bir şey fark ettim sonra, o yüzden de sizinle paylaşmak istiyorum. Bu mantık değişimi Plus’ta yaşanmadı. Komple oyun dünyasında yaşadık biz bu değişimi. Ve esasen PlayStation, Plus hizmetiyle bu mantığı yakaladığı için ekstra kıymetli bir konumda.

Neden bahsediyorum? Şu: God of War diye bir oyun var. Bu oyun, PS2 dönemi çıktı. O dönem, onun arkasındaki David Jaffe gibi isimler stüdyo sisteminin içinde çalışıyorlardı. Şimdi, geçtiğimiz günlerde yeni oyununu çıkarttı David Jaffe. Kendi markası, kendi küçük ekibiyle. Bu yılın şimdiye kadar gördüğümüz en yaratıcı oyunlarından biri, sanat yönetimi olarak tartışmasız bir derecede hem de. Dört kişilik, çok keyifli bir multiplayer arena shooter oyunu. Jaffe’ın Twisted Metal geçmişinden de bir şeyler bulmak mümkün. Ve bütün oyun, derste sıkılan bir gencin eskiz defterinde geçiyor.

Ve bu oyun, PS Plus ile birlikte bedava çıktı. Yalan olmasın, pek çoğumuzun radarına gireceği de yoktu Plus ile bedava gelmiş olmasa. Ve böyle olunca, oyunu da oynayıp keyif alınca üstelik, ben şunu fark ettim: Benim bu cümleyi aynen kurabileceğim çok indie oyun var. Plus ile bedava verilmemiş, çıkışını Plus ile yapmamış olsa duymayacağım; ya da Plus ile bedava verildiği için devasa popülariteye erişmeden önce yakaladığım oyunlar listesi buradan Fizan’a gidiyor. Thomas Was Alone, Hotline Miami, Grow Home, Rocket League, Nova-111

Drawn to Death 02

Şimdi de Drawn to Death‘i ekledik listeye. Bu pırlanta gibi oyun, yanında üç farklı platforma beş farklı oyunla birlikte, kısa kırmızı Marlboro’dan ucuza sizde.

Bence çok çiçek lan.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.